İzmir Askıda Fatura başvurusu nasıl yapılır 2022 İzmir Askıda Fatura elektrik su başvuru sorgulama

İzmir Askıda Fatura başvuru sorgulama ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Askıda Fatura elektrik su başvurusu nasıl yapılır 2022 soruları yanıt buldu.

İzmir 06.04.2022, 14:29 08.04.2022, 14:48
İzmir Askıda Fatura başvurusu nasıl yapılır 2022 İzmir Askıda Fatura elektrik su başvuru sorgulama

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Askıda Fatura başvurusu nasıl yapılır 2022 sorusunun yanıtı ortaya çıktı. İzmir Askıda Fatura elektrik su başvuru sorgulama 2022 detayları İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklandı. Pandemi sürecinde “Biz Varız” dayanışması kapsamında başlatılan Askıda Fatura uygulaması Ramazan ayı nedeniyle yeniden hayata geçirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekonomik krizin ağırlaştırdığı yaşam koşulları nedeniyle temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanan ailelere destek olmak için Askıda Fatura uygulamasını yeniden hayata geçirdi. Ramazan ayının dayanışma ruhunun yükseldiği çok özel günler olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tüm İzmirlileri imkanları ölçüsünde kampanyaya destek vermeye çağırdı.

İzmir Askıda Fatura başvurusu nasıl yapılır 2022

İzmir Askıda Fatura başvurusu bizizmir.com sitesinden yapılır. Bizizmir’in sitesinden Askıda Fatura sayfasına girerek, Askıya Fatura Bırak ve Askıdan Fatura Al seçenekleri üzerinden işlem yapabilirsiniz. Askıya Fatura Bırak bölümünden başvuru formunu doldurabilir, İZSU abone numaranızı, adınız ve soyadınız ile iletişim bilgilerinizi sisteme girebilir başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Askıdaki faturayı ödemek isteyenler ise Askıdan Fatura Al bölümünü kullanarak diledikleri faturayı ödeyebilir.

Aylık su faturalarını ödeyemeyenler ile onların yerine ödemek isteyenler bizizmir.com adresine başvurabilecek. İhtiyaç duyan vatandaşlar ödeyemedikleri su faturalarını site üzerinden sisteme yükleyebiliyor. Yapılan sosyal inceleme kapsamında başvurusu uygun görülen ve gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların faturaları ise askıya çıkarılıyor. Ödeme yapmak isteyenler buradan seçtikleri faturaları ödeyerek kampanyaya destek olabiliyor.

izmir büyükşehir belediyesi gıda erzak paket koli yardım başvurusu 2022

İzmir Askıda Fatura elektrik su başvuru sorgulama 2022

İzmir Askıda Fatura elektrik su başvuru sorgulama 2022 bizizmir ve Hemşehri İletişim Merkezi him.izmir.bel.tr üzerinden yapılabilir. İzmir Askıda Fatura ile ilgili şu ana kadar ortaya çıkan veriler şunlar oldu;

  • Askıdan Alınan Fatura Adeti: 25493
  • Askıda Bekleyen Fatura Adeti: 11068
  • Toplan Ödenen Fatura Tutarı: 2410458

Başkan Tunç Soyer, “İşsizlik ve yoksulluk ülkemizin en büyük problemi. Hayat pahalılığı akıl almaz boyutlara ulaştı. Şimdi yeniden dayanışma zamanı. Maddi sıkıntı yaşayan hemşerilerimizin su faturalarını ödeyerek bu dayanışmayı büyütebiliriz. İnanıyorum ki bu dayanışma bizi ayakta tutacak ve zor günleri bu sayede aşacağız” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, insani destek tarifesi kapsamında yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara, şehit ailelerine ve gazilere 10 metreküpe kadar yüzde 20, 10 metreküpün üzerinde ise 2 metreküp ücretsiz su verildiğini ifade eden Soyer, tüm İzmirlileri Askıda Fatura uygulaması ile bu dayanışmaya ortak olmaya çağırdı.

izmir büyükşehir belediyesi gıda erzak paket koli yardım başvurusu 2022

Yorumlar (0)