İzmir Balçova Teleferik Tesisleri kapılarını yeniden açıyor

Koronavirüs nedeniyle bir süredir kapalı tutulan Balçova Teleferik Tesisleri, 9 Haziran'da yeniden hizmet vermeye başlayacak.

İzmir 07.06.2020, 11:11
İzmir Balçova Teleferik Tesisleri kapılarını yeniden açıyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında bir süredir ara verilen İzmir Balçova Teleferik Tesisleri'nde seferler yeniden başlıyor. Koronavirüs nedeniyle kapalı olduğu dönemde bakım ve iyileştirme çalışmaları yapılan teleferik tesisleri, ziyaretçilerine kapılarını 9 Haziran'da yeniden açacak. "Yeni normal" anlayışına uygun şekilde yapılacak olan seferlerde de bazı konulara dikkat çekildi. Buna göre virüsün yayılmasını önlemek amacıyla bazı önlemler alındı. Bu önlemler şu şekilde olacak:

  • 8 kişilik gondollara 4 kişi alınacak ve virüsün bulaşma ihtimali azaltılacak.
  • Teleferik tesislerine maskesiz giriş yapılmayacak.
  • Teleferik tesislerine girecek olan kişilerin ateşleri ölçülecek.

Alınan önlemler kapsamında tesise giriş yapacak olan vatandaşların birbirinden ayrı durması için bekleme noktaları oluşturuldu. Temassız el kurutma makineleri ve antibakteriyel yer karosu yerleştirildi.

BALÇOVA TELEFERİK ÇALIŞMA SAATLERİ

İzmir'in Balçova ilçesinde yer alan teleferik tesisleri, saat 12.00 - 20.00 saatleri arasında çalışmaya devam edecek. Pazartesi günü bakım yapılan, diğer günler açık olan tesislerde 0-5 yaş arası çocuklar için ücret ödenmiyor.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:52
Güneş 08:18
Öğle 13:28
İkindi 16:05
Akşam 18:28
Yatsı 19:48