İzmir Bayındır’da 3 kişiyi öldüren Hüsnü Tümen’in ifadesi ortaya çıktı

Bayındır'da Serpil Palalı, Serap Tümen ve Hamza Kuzucuk'un yaşamlarını yitirdiği olayda, katil damadın ifadesi ortaya çıktı. Zanlı, eşinin bir adamla ilişkisi olduğunu iddia etti.

İzmir 20.03.2021, 13:58
İzmir Bayındır’da 3 kişiyi öldüren Hüsnü Tümen’in ifadesi ortaya çıktı

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Bayındır’da damat dehşeti yaşandı. Olay, dün akşam saat 19.30 sıralarında Hacı İbrahim Mahallesi Karaselvi Sokak’ta bulunan bir ikamette meydana geldi. İddiaya göre, kayınvalidesi Serpil Palalı’nın (45) evine gelen boşanma aşamasındaki damat Hüsnü Tümen, kayınvalidesi Serpil Palalı ve eşi Serap Tümen (25) ile tartışmaya başladı. Tartışmanın ardında Tümen, kayınvalidesine ve eşine silahla ateş etti. Anne kız kanlar içerisinde yere yığılırken, cani damat evin dışına çıktı. İddialara göre Tümen, sesleri duyarak olay yerine yaklaşan komşu Hamza Kuzucuk’a (45) da ateş ederek ağır yaraladı. Zanlının kayınvalidesi Serpil Palalı ve eşi Serap Tümen olay yerinde, komşusu Hamza Kuzucuk ise hastanede hayatını kaybetti. Hüsnü Tümen, Hatay Mahallesi Çayır Caddesi üzerinde suç aleti ile birlikte polis tarafından yakalandı.

Hüsnü Tümen: Eşimin ilişkisi vardı

Daha önce de cezaevine giren Hüsnü Tümen’in ilk ifadesinde, cezaevinde olduğu dönemde eşinin D.A isimli bir adamla ilişkisi olduğunu, Tire ilçesinde ev tutarak birlikte yaşadıklarını öğrendiğini, cezaevinden çıktıktan sonra Buca Adatepe’de ev tutarak oraya yerleştiklerini, eşinin 1 hafta sonra tekrar kaçarak şahsın yanına gittiğini söylediği öğrenildi. Bunun üzerine boşanma davası açtığını iddia eden zanlı, eşinin birlikte yaşadığını öne sürdüğü D.A.’nın kendisine tahrik edici mesajlar attığını ileri sürdü. Bunun üzerine Bayındır’a eşinin kayınvalidesiyle birlikte yaşadığı eve gittiğini, eşinin elinden telefonu alarak mesajları okuduğunu ve sonrasında kayınvalidesinin kendisinin üzerine yürüdüğünü anlattı. Hüsnü Tümen, önce kayınvalidesine ve sonrada eşine ateş ettiğini, dışarı çıkıp intihar edeceği esnada dışarıdan gelen kişinin silahı elinden almak istediği anda silahın ateş aldığını öne sürdü.

Cenazeler adli tıptan alındı

Yaşanan olayda hayatını kaybeden Serap Tümen, Serpil Palalı ve Hamza Kuzucuk’un cenazeleri, İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından teslim alındı. Cenazeler, Bayındır ilçesinde bulunan Potama Mezarlığı’na defnedilmek üzere yola çıkarıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)