İzmir Bornova Belediyesi çocuk etkinlikleri ara tatilde yapıldı

Bornovalı minikler ara tatilde eğlenceye doydu. Bornova Belediyesi, okulların 1 hafta tatile girmesiyle tiyatro gösterileri düzenledi.

İzmir 22.11.2021, 14:23
İzmir Bornova Belediyesi çocuk etkinlikleri ara tatilde yapıldı

Son dakika İzmir Bornova haberleri… Bornovalı minikler 1 haftalık ara tatili İzmir Bornova Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle doyasıya eğlenerek geçirdi. Atatürk Kitaplığı, Naldöken Mahallesi Kültür Merkezi, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi ile Şehir Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen etkinliklere çok sayıda çocuk katıldı.

Etkinlikler kapsamında Tom ve Jerry ile Pinokyo oyunlarının gösterimi yapıldı. Filiz Özyurt’un düzenlediği atölyeye katılan çocuklar önce birbirinden güzel masallar okudu ardından Japon kağıt katlama sanatı origaminin inceliklerini öğrendi.

İzmir Bornova Belediyesi çocuk etkinlikleri ara tatilde yapıldı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle uzun süre okullarından uzak kalan çocukların yüz yüze eğitime alışmakta zorluk çektiğine dair uzman yorumlarına atıfta bulunan Başkan Mustafa İduğ, “Düzenlediğimiz etkinliklerle yüz yüze eğitime adapte olmakta zorlanan çocuklarımızın tatil döneminde yorgunluklarını atmalarına yardımcı olduk. Yüksek tempolu ve eğlenceli tiyatro gösterilerinin yanı sıra origami sanatı gibi kaliteli hobiler kazanmaları için atölyeler düzenledik. Bornova Belediyesi olarak her zaman çocuklarımızın eğitimine öncelik vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)