İzmir Bornova Nazım Hikmet Parkının bakımsız kalmasına tepki

İzmir Bornova’da bulunan Nazım Hikmet Parkı bakımsızlık nedeniyle tepki çekiyor. Vatandaşlar, Bornova Belediyesini parka sahip çıkmaya çağırdı.

İzmir 13.01.2022, 13:21
İzmir Bornova Nazım Hikmet Parkının bakımsız kalmasına tepki

Son dakika İzmir Bornova haberleri… İzmir Bornova Nazım Hikmet Parkının bakımsız kalmasına tepki geldi. Bornova’da, ünlü şair Nazım Hikmet’in adını taşıyan park, bakımsız görüntüsüyle dikkat çekiyor. Parktaki kırık kaldırım taşları ve temizlenmeyen otların yanı sıra kirli tuvaletler ve Nazım Hikmet anıtının bakımsız görüntüsü tepki çekiyor.

İzmir Bornova Nazım Hikmet Parkının bakımsız kalmasına tepki

Bornovalı vatandaş Hikmet Kuşçu, “Parktaki rezillik had safhada. Burada ne ararsan var. Tuvaletler berbat durumda. Musluklar çalınmış, tuvalet bölümü pislik içinde. Midemiz bulanıyor. Bornova Belediyesine ait olan bu park yakışmıyor. Burada temizlik ve bakım istiyoruz. Güvenlikler salondan çıkmıyor. Nazım Hikmet’in doğum günü yaklaşıyor. Burası ona yakışan bir yer değil. Buraya Nazım Hikmet’in ismini verenler, parka sahip çıkmadıkları için utansın. Ben vatandaş olarak buraya bir musluk takmak istedim ama buraya su verilmeyeceğini söylediler. Buraya genel olarak bir bakım yapılması gerekiyor” diye konuştu.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)