İzmir Buca’da eczane, kuaför, kafe ve binalarda ilaçlama yapıldı

İzmir’in Buca ilçesinde eczane, kuaför, kafe, kıraathane gibi sirkülasyonun yoğun olduğu yerlerde ilaçlama ve dezenfekte işlemi yapıldı.

İzmir 10.06.2020, 16:58
İzmir Buca’da eczane, kuaför, kafe ve binalarda ilaçlama yapıldı

İzmir Buca Belediyesi, normalleşme sürecinde de temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Salgın riskini azaltacak çalışmalar yapan Buca Belediyesi, ilçede bulunan eczane, kuaför, kafe, kıraathane gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu mekan ve alanlarda dezenfekte çalışması yaptı. Salgının başladığı ilk günlerden bu güne önlemleri en üst düzeyde tutan Buca Belediyesi yetkilileri, normalleşmenin başladığı günlerde de ilçe genelindeki tedbirleri sürdürüyor. Buca Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, İzmir’in en kalabalık ilçesi olan Buca’da vatandaşların ortak kullanım alanlarında salgına maruz kalmaması için dezenfekte çalışmalarını hızlandırdı.

BUCA’DA TEMİZLİK VE HİJYEN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Buca’da özellikle covid-19 vakalarının görüldüğü binalarda temizlik çalışmaları yapan Buca Belediyesi ekipleri, virüsün yayılma riskinin yüksek olduğu 216 eczaneyi de Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçlarla dezenfekte etti. Salgının azalmasıyla yoğunlaşan kadın ve erkek kuaförleri, kafeler ve kıraathaneler de yine temizlik çalışmalarının yapıldığı mekanlar arasında yer aldı.

Yorumlar (0)
11°
hafif yağmur
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:51
Güneş 08:17
Öğle 13:28
İkindi 16:07
Akşam 18:30
Yatsı 19:50