İzmir Büyükşehir Belediyesi açıkta gıda satışını yasakladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, corona virüs salgınının önüne geçmek amacıyla açıkta gıda satışının yasaklandığını duyurdu.

İzmir 25.03.2020, 16:05
İzmir Büyükşehir Belediyesi açıkta gıda satışını yasakladı

Korona virüs tedbirleri tüm yurtta devam ediyor. Bu tedbirlere İzmir Büyükşehir Belediyesi de, açıkta gıda satışını yasaklayarak destek oldu. Tüm dünyayı tehdit eden korona virüs salgınına karşı mücadele İzmir’de devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı tarafından koronavirüs ile mücadele genelgelerini uygulamaya koydu ve İzmir’de açık gıda satışını yasakladı. Başta Konak, Karşıyaka, Bornova, Buca, Bayraklı ve Balçova gibi merkez ilçeler olmak üzere İzmir'in tüm ilçelerinde denetimler yapılıyor.

İZMİR’DE AÇIKTA GIDA DENETİMLERİ BAŞLADI

Yasağın başlamasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, özellikle gıda maddeleri satan işyerlerini denetlemeye başladı. Zabıta ekipleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin görev, yetki ve sorumluluk alanlarında faaliyet yürüten işletmeleri, yol üzerinde ya da kaldırım kenarında açıkta gıda malzemesi bulundurmaması için bilgilendirdi. Alınacak tedbirler ve uyulması gereken kurallar anlatıldı. Kurallara uymayan işletmelere yasal işlem yapılacak.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?