İzmir Büyükşehir Belediyesi bebek bezi ve mama yardımı desteği 2021

Gıdadan süte, giysiden sıcak yemeğe, tabletten kitap desteğine kadar ihtiyaç sahiplerinin yanında olan İzmir Büyükşehir Belediyesi ücretsiz bebek bezi ve mama dağıtımını sürdürüyor.

İzmir 10.04.2021, 14:03
İzmir Büyükşehir Belediyesi bebek bezi ve mama yardımı desteği 2021

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Büyükşehir Belediyesi bebek bezi ve mama yardımı desteği 2021 ayrıntıları ortaya çıktı. Sosyal belediyecilik çalışmaları ile Türkiye’ye örnek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, işsiz kalan ya da gelirleri azalan ailelerin yanında olmayı sürdürüyor. Pandeminin başladığı ilk günlerden bu yana ihtiyaç sahibi 0-3 yaş arası bebeği olan ailelere bebek bezi ve mama desteği sağlayan İzmir Büyükşehir, Ramazan ayı öncesinde bin 808 aileyi daha sevindirdi.  İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 11 ilçede 253 mahallede bebek bezi ve mama dağıtımını tamamladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, pandeminin başından bu yana 23 bin 256 mama paketi, 6 bin 694 bez, 6 bin 621 bisküvi ile 6 bin 248 takviye gıda dağıttı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi hoş geldin bebek paketleri

Öte yandan içinde ebeveynler için bebek çantası, eldivenli alt-üst zıbın seti, şapka, battaniye, emzirme önlüğü, havlu, çocukların gelişimsel becerilerini artırmaya yönelik hazırlanmış altı kitaplık setin bulunduğu “Hoş geldin Bebek” paketlerinin dağıtımı da devam ediyor. Paketlerde, 18 Ağustos 2019’daki orman yangınının yol açtığı tahribatın yaralarını sarmak amacıyla başlatılan “Orman İzmir” kampanyası kapsamında, İzmirli her bebek için dikilen fidanın sertifikası da bulunuyor.

Him İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru

Yorumlar (43)
Fatma Aras 2 yıl önce
2 yasında kızım var esım garson calşmyor yardıma ıhtıyacım var kredılerımz var sıkıntı cekıyorum 2 aylık bebegım var bebek bezine ıhtıyacım var
Zeliha Şahin 2 yıl önce
Benim 3 çocuğum var bebeğime bez rica ediyorum
Ozlem emine kural 3 ay önce
2 cocugum var oglum 1,5yaşinda yeni dogum yaptim kizimda 1.5 aylik dogumum sıkıntili gecti 2 sefer ameliyat oldum esim tek calisiyo 2 tane bez kullaniyorum oglumla kizima kiza bez yetişmiyo ikisine birden yetisemiyoruz bezle ıslak mendil yardımı istiyorum
Gökhan 5 ay önce
Ben epleks hastasıyım çalışamıyorum yeni havale geçirdim hastane de 3 gündür yatıyorum dum kurban bayramı 1ci günü hastanede taburcu oldum sizlerden aile ihtiyaç var. Küçük kızım 1.5 yaşında bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi arkası kızarmış meğlem alamıyorum sizden yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim hepinize Allah razı olsun derim çok dua ederim.
Yağmur 8 ay önce
Şuan ikiz bebeklerime hamileyim erken doğum olucakmis 7 aylığım ve şuan bebeklerimin hiçbir şeyi yok üstelik kocam 5 aydır ceza evinde alay rızası için sadece bebek eşyası , bez , mama vb şeylere ihtiyacım var kesinlikle para değil amacım bebeklerime eşya istiyorum yardımcı olunursa Allah razı olsun @aygunyagmur47 bu instengram hesabım inşAllah yardımcı olucak birileri çıkar .
Aysel Bingöl 9 ay önce
Çalışanim yok ikiz bebeklerim far kıra ne olur iki aylık bebeklerim far yardım bekliyorum
Fatma pisiren 9 ay önce
Lütfen ihtiyacım var bez kullaniyorum cocuguma alamıyorum bez gönderirmisin beş numara
Asli 10 ay önce
Benim iki tane çocuğum var kırarım bez mama veriyorum ama göçüm yetmiyor lutfen yardımıcı olursanız sevinirim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın