İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli, bankamatikte bulduğu 9 bin 500 lirayı sahibine teslim etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU personeli Murat Orakçı’dan örnek davranış. Bankamatikte 9 bin 500 lira bulup sahibine teslim etti.

İzmir 25.02.2020, 14:08
İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli, bankamatikte bulduğu 9 bin 500 lirayı sahibine teslim etti

Olay İzmir Bornova’da bulunan bir banka ATM’sinde meydana geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU (İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi) çalışanı 38 yaşındaki Murat Orakçı, para çekmek için bankamatik cihazına gittiğinde, ekranda daha önce yapılan işlemin devam ettiğini ve para haznesinde 9 bin 500 liranın olduğunu gördü. Parayı hazneden alıp işlemi bitiren ve kartı da alan Orakçı, durumu polis ekiplerine haber verdi.

PARA SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

Olay yerine gelen emniyet güçleri, bankamatikte işlemi yarım bırakan kişinin bilgisayar mühendisi Deniz Bükrek olduğunu tespit etti ve Bükrek’e karakola giderek parasını ve kartını alabileceği bilgisi iletildi. Deniz Bükrek, unuttuğu parayı ve kartını Murat Orakçı’nın elinden teslim aldı. Bankamatikte unuttuğu paranın kredi kartının borcunu kapatmak için bankadan çektiği kredi olduğunu kaydeden Deniz Bükrek, parayı bulan ve teslim eden Murat Orakçı’ya teşekkür etti. Bankamatikte işlem yaptığı sırada acil bir telefon geldiğini, hastaneye yetiştirmesi gereken insanlar olduğunu, o telaşla hızlı işlem yapmaya çalıştığını söyleyen Bükrek, iyi niyetli insanların var olduğunu gördüğünü, böyle insanlar olduğu için geleceğe ümitle baktıklarını söyledi.

MURAT ORAKÇI’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Bornova’da bulunan bir bankamatikte 9 bin 500 lirayı bulan ve parayı sahibine teslim eden Murat Orakçı, bankamatikte parayı gördüğünü, parayı ve kartı alarak polis ekiplerini aradığını kaydetti. Polis ekiplerinin de paranın sahibini kısa sürede tespit ettiğini söyleyen Orakçı, parayı ve kartı teslim ettiğini, önemli olanın vicdani olarak hareket etmek olduğunu söyledi. Orakçı, paranın sahibine ulaşmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?