İzmir Çeşme’de öğrenci yurdunda yangın çıktı

İzmir Çeşme Dalyan Mahallesi'nde bulunan Çeşme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci yurdunda fark edilen yangın, itfaiyenin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.

İzmir 16.03.2022, 14:36
İzmir Çeşme’de öğrenci yurdunda yangın çıktı

Son dakika İzmir Çeşme yangın haberleri… İzmir Çeşme’de bir öğrenci yurdunda yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre, Çeşme Dalyan Mahallesi'nde bulunan Çeşme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hemen bitişiğinde bulunan öğrenci yurdunda, görevli tarafından dumanlar fark edildi.

Görevli, hemen durumu yurdun yetkililerine ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Ders saati olması, yurdun boş olduğunun bilinmesine rağmen odalar tek tek kontrol edildi. Ayrıca itfaiye ekipleri gelinceye kadar yangın tüpleri ve yangın sistemi ile yangına ilk müdahaleler yapıldı.

İzmir Çeşme’de öğrenci yurdunda yangın

İtfaiye ekiplerinin kısa sürede olay yerine gelmesinin ardından İzmir Çeşme Dalyan Mahallesi'nde bir öğrenci yurdunda çıkan yangın, müdahale edilerek söndürüldü. Yangın nedeniyle yurtta maddi hasar meydana geldi. Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

1. kat boşaltılarak bu katta kalan öğrenciler diğer katların odalarına ve okulun uygulama oteline yerleştirildi. Yangının çıkış nedeni ile ilgili soruşturma başlatıldı.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)