İzmir Çocuk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu

İzmir Ekonomi Üniversitesi, çocukların, ailelerin ve eğitimcilerin gelişimlerine destek olmak hedefiyle Çocuk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezini kurdu.

İzmir 07.01.2022, 22:48 07.01.2022, 23:52
İzmir Çocuk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Çocuk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu. Ege’nin ilk vakıf üniversitesi olarak toplumun her kesimine yönelik çalışmalar gerçekleştiren İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), bunlara bir yenisini daha ekleyerek ‘çocuk dostu üniversite’ oldu. Çocukların; bilim, sanat, kültür, dil, sağlık, spor ve teknoloji gibi farklı alanlarda gelişmesini, ailelerin ve eğitimcilerin de ihtiyaç duyduğu konularda destek almasını amaçlayan Çocuk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi, üniversite bünyesinde kuruldu. Merkez için üniversite, 2022 yılında kapsamlı bir stratejik plan oluşturdu.

İzmir Çocuk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi

İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener, üniversite-toplum iş birliğini geliştirmek, toplumsal ruh sağlığını desteklemek ve çocuk haklarını korumak gibi birçok fikirden yola çıkarak İzmir Çocuk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezini oluşturduklarını söyledi. Başkan Özgener, “Üniversiteler; toplumun ihtiyaçlarını karşılayan, bulundukları şehir ve bölgeye dinamizm katan, yeniliklerin temelini atan kurumlar olmalı. İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak biz de bu anlayışla hareket ediyor, geleceği bu bakış açısıyla inşa ediyoruz. Kısa bir süre önce üniversitemiz bünyesinde Psikoloji Uygulama ve Araştırma Merkezini açtık. Psikolojik destek talep eden yüzlerce İzmirliye çok uygun şartlarda hizmet verdik. Üniversitemizi tüm İzmir’e, hatta bölgemize açan yenilikçi adımlarımıza, şimdi de Çocuk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezini ekledik. Merkezimiz, şehrimizdeki önemli bir ihtiyacı karşılayacak ve çocuklarımızın hayatına dokunacak” dedi.

Alanında uzman isimler

Çocuk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezinin müdürlüğünü; okul öncesi eğitim uzmanı Öğr. Gör. Ezgi Oral Bozkurtoğlu üstlendi. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanı Öğr. Gör. Yasemin Özgün ise müdür yardımcısı olarak görev yapıyor. Uzman Psikolog-Aile Danışmanı Ayşe Özgener, İEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Evrim Üstünlüoğlu ve İEÜ Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elvan Özkavruk Adanır da merkezin yönetim kurulunda yer alıyor.

İEÜ Çocuk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi, ilk faaliyetini geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi. Seferihisar Çocuk Belediyesi okul öncesi grubunda yer alan çocuklar, İEÜ’de düzenlenen keçe atölyesine katılarak arkadaşları ve aileleri için hediyeler hazırladı. Keçeden tasarım yapan çocuklar, hem keyifli vakit geçirdi hem de kişisel becerilerini geliştirdi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)