İzmir Doğal Yaşam Parkı giriş ücreti 2020 nedir? İzmir Doğal Yaşam Parkı nerede, yol tarifi

İzmir’in ve Türkiye’nin ilk hayvanat bahçesi olan İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın giriş fiyatları, adresi, telefonu, nerede olduğu ve detayları ortaya çıktı.

İzmir 06.07.2020, 14:03
İzmir Doğal Yaşam Parkı giriş ücreti 2020 nedir? İzmir Doğal Yaşam Parkı nerede, yol tarifi

İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın giriş fiyatları, adresi, nasıl ulaşılır sorusunun yanıtı ve diğer detayları merak ediliyor. İzmir Doğal Yaşam Parkı giriş ücreti 2020 nedir? İzmir Doğal Yaşam Parkı nerede, yol tarifi nedir? İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda hangi hayvanlar var. Sorularının cevabı ortaya çıktı. 2008 yılında İzmir’in Çiğli ilçesine bağlı Sasalı’da kurulan İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda 138 farklı türde olan 2600’den fazla hayvan ve 250 farklı türde olan bitkiler yer alıyor. Hayvanların ve bitkilerin sayıları her geçen gün daha da artıyor. İzmir Hayvanat Bahçesi’nde yaz dönemi 1 Haziran – 31 Ağustos 2020 tarihleri arasında oluyor ve park her gün saat 09.00’de açılıp ziyaretçilere hazır hale getiriliyor. İzmir Hayvanat Bahçesi akşam 18.00’de kapanıyor. Hafta sonları ve tatil günlerinde ise 19.00’a kadar açık kalıyor. Gişelerin kapanmasının ardından parka ziyaretçi kesinlikle alınmıyor. Hafta içi 19.00’a kadar, hafta sonları ve tatil günleri ise 20.00’ye kadar park tamamen kapanıyor ve ziyaretçiler parktan ayrılıyor. Parkın içinde bisiklet, scooter, kaykay, tekerlekli patenle gezilmesine izin verilmiyor. Bisikletle gelenler park girişinde bulunan bisiklet park yerlerine bisikletlerini bırakabiliyor. İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda hayvanlara dokunmak, yiyecek vermek ve parka evcil hayvan getirilmesi de yasaklar arasında bulunuyor. İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın merak edilen giriş ücreti, parkın adresi, nerede olduğu, yol tarifi, hangi hayvanların olduğu ve İzmir Hayvanat Bahçesi ile ilgili merak edilen diğer sorular haberimizde yanıt buluyor.

İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKI GİRİŞ ÜCRETİ 2020 NEDİR?

 • İndirimli öğrenci giriş ücreti: 5 TL
 • Tam yetişkin giriş ücreti: 10 TL
 • 0-6 yaş grubu için ücretsiz
 • Engelliler ve refakatçileri, gazi ve şehit yakınları, sarı basın kartı sahipleri için ücretsiz
 • Okul dönemlerinde Çarşamba ve Cuma günleri öğrenciler ve öğretmenler için ücretsiz

İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKI NEREDE, YOL TARİFİ

İzmir Doğal Yaşam Parkı İzmir’in Çiğli ilçesinde bulunuyor. İzmir Doğal Yaşam Parkı yol tarifi; Özel aracı ile gidecekler çevre otoyolunu kullanarak Atatürk Organize Sanayi Bölgesi istikametine devam ediyorlar. Sanayi içine girmeden devam edip hiçbir yöne sapmadan ilerlediklerinde Sasalı ve İzmir Doğal Yaşam Parkı tabelalarını görebiliyorlar. Bu durum Çiğli ve Karşıyaka istikametinden gelen araçlar için de geçerlidir. İzmir Doğal Yaşam Parkı’na Karşıyaka Vapur İskelesi’nden hareket eden 777 numaralı otobüsle ve Çiğli Aktarma Merkezi’nden hareket eden 751 numaralı otobüsle de gidilebiliyor. (0232) 327 30 16 numarasından da İzmir Hayvanat Bahçesi ile irtibat kurulabiliyor.

İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKI’NDA HANGİ HAYVANLAR VAR?

 • Asya Filleri, Zürafalar, Zebralar, Su aygırları, Deve kuşları, Antiloplar
 • Pumalar, Aslanlar, Kaplanlar, Sırtlanlar, Ayılar, Kurtlar, Vaşaklar,
 • Ceylanlar, Ala Geyikler, Kızıl Geyikler, Develer, Yaban Keçileri
 • Monalar, Velvetler, Siyah Makaklar, Halka Kuyruklu Lemurlar
 • Küçük atlar, Cüce keçiler, Kamerun koyunları, tavşanlar, tavuklar, hindiler
 • Kara ve su kaplumbağaları, Lama ve Emular
 • Mirketler, Oklukirpiler, Maralar, Kapibaralar, Koatiler, Tavus Kuşları, Sülünler
 • Kartallar, Şahinler, Akbabalar, Baykuşlar, Papağanlar
 • Yılanlar, Kertenkeleler, Timsahlar, Kaplumbağalar, Balıklar
 • Kuğular, Ördekler, Pelikanlar, Su Kuşları, Ördekler, Leylekler, Keklikler, Aynaklar
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:49
Güneş 08:14
Öğle 13:29
İkindi 16:11
Akşam 18:34
Yatsı 19:54