İzmir Efes Opera ve Bale Festivali 2021 Efes Antik Tiyatrosunda

4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 24 Ağustos Salı ve 3 Eylül 2021 Cuma tarihleri arasında İzmir Efes Antik Tiyatrosunda yapılacak.

İzmir 16.08.2021, 16:23 26.08.2021, 01:04
İzmir Efes Opera ve Bale Festivali 2021 Efes Antik Tiyatrosunda

Son dakika İzmir kültür sanat haberleri… Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılından bu yana yapılmakta olan İzmir Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali bu yıl yeniden bir süredir tadilatta olan Efes Antik Tiyatrosunun büyülü atmosferinde gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığının belirlediği maske sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak düzenlenen seyirci oturma düzeni ve orkestra dizilimi ile İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeler çerçevesinde, İzmir'in Selçuk ilçesinde ve diğer ilçelerde güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi hedeflenen 4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivalinde opera ve bale eserlerinin yanı sıra konser ve müzikal türleri de yer alacak.

24 Ağustos- 3 Eylül 2021 tarihlerinde yapılacak olan 4. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nin sponsorları, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Selçuk Belediyesi, Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi ve Konak Best Western Hotel olacak.

Festival biletleri biletinial.com adresinden, Bornova Kültür ve Sanat Merkezi ve Elhamra Gişesi’nden; ayrıca Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Efes Antik Kent ve Kuşadası’ndan temin edilebilecek.

İzmir Efes Opera ve Bale Festivali 2021 programı etkinlik takvimi

  • 24 Ağustos Salı saat 21.00: Giuseppe Verdi’nin La Traviata adlı eseri sahneye konulacak.
  • 26 Ağustos Perşembe saat 21.00: Prag operasından Michaela Zajmı, Bledar Zajmı, Egli Prifti ve İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestra Flüt Sanatçısı Hürkan Ayvazoğlu’ndan oluşan Prag Ensemble konseri Efes Odeon’da gerçekleşecek.
  • 28 Ağustos Cumartesi saat 21.00: Fransız besteci Georges Bizet’nin “Carmen” operasının müzikleri ile birleştirilen Carmen Balesi Efes Antik Tiyatrosunda sahnelenecek.
  • 1 Eylül Çarşamba saat 21.00: Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu (MDT), Bornova Aşık Veysel Amfi Tiyatro’da, izleyiciyi 1930’lar Amerika’sına götüren Gangster müzikaliyle İzmirli sanatseverler için sahnede olacak.
  • 3 Eylül Cuma saat 21.00: Opera dünyasının çok değerli iki tenoru; Ender Arıman ve Erol Uras anısına İzmir Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Korosu ve Solistleri tarafından bir anma konseri sunulacak.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)