İzmir Gaziemir’de engelli bakım merkezi skandalı büyüyor

Gaziemir’de bulunan özel bir engelli bakım merkezinde, zihinsel engelli bir kişiyi darp görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından skandal daha da büyüdü.

İzmir 25.02.2021, 12:26
İzmir Gaziemir’de engelli bakım merkezi skandalı büyüyor

Son Dakika İzmir haberleri… Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İzmir'in Gaziemir ilçesinde bulunan bir engelli bakım merkezinde meydana gelen şiddet olayıyla ilgili inceleme başlattı ve olaya karışanlarla ilgili suç duyurusunda bulundu. Açıklamanın ardından 2 bakıcı tutuklanırken, 25 yaşındaki torunu A.B.T.’nin de merkezde eziyet gördüğünü haber alan babaanne Havva Yıldırım, oğlunun televizyonda yeğeninin darp edildiğini görüp kendisine haber verdiğini söyledi. Olayı duyar duymaz Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İzmir İl Müdürlüğü görevlileriyle görüştüğünü söyleyen babaanne Havva Yıldırım, “Benim torunum sahipsiz değil, biz ona bakmakta zorlandığımız için bakım evine verdik. Benim torunumun babası yok, kalp hastasıydı kalp krizinden öldü. Annesi senelerdir ilgilenmiyor. 7 senedir ben yasal vasisi olarak ilgileniyorum çocuğumla. Evim yakın olduğu için gidip geliyordum rahatça” dedi.

Daha önce de eziyet görmüş

Torunu A.B.T.’nin daha önceden de orada birkaç eziyet gördüğünü fark ettiğini söyleyen Yıldırım, “Fakat ben bir hakkım yok ne yapabilirim ki diye geriye çekildim. En sonunda da bu haber duyulunca oradan gitti çocuğum. Benim çocuğum 25 yaşında ama aklı 3 yaşındaki bir çocuk gibi. Ben ona bakabilecek olsam hiç çocuğumu oralarda bırakır mıyım? Benim çarem olmadığı için ben tüm bunlara katlanıyorum. O benim canımın bir parçası ama bir çarem yok” diye konuştu. Torununun çayı çok sevdiğini de söyleyen Yıldırım, bakıcıların birkaç kez ‘Sana çay yok’ diyerek A.B.T.’yi sinirlendirdiğine şahit olduğunu da anlattı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)