İzmir Kadifekale ve Kültürpark üretici pazarları 10-13 Haziran’da yeniden açılacak

İzmir Kültürpark Üretici Pazarı 10 Haziran Çarşamba günü, Kadifekale Pagos Üretici Pazarı ise 13 Haziran Cumartesi günü yeniden açılacak.

İzmir 09.06.2020, 16:20
İzmir Kadifekale ve Kültürpark üretici pazarları 10-13 Haziran’da yeniden açılacak

Üretici ile tüketiciyi aracısız olarak buluştan üretici pazarları yeniden açılmaya hazırlanıyor. İzmir Kadifekale ve Kültürpark’da daha önce kurulan ve İzmirlilerin çok sevdiği üretici pazarları hayatın yavaş yavaş normale dönmesi ile yeniden açılıyor. Öncesinde salgın önlemlerinden dolayı kapatılan üretici pazarları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in girişimleri ile kurulmuştu. Kültürpark Üretici Pazarı 10 Haziran Çarşamba, Kadifekale Pagos Üretici Pazarı ise 13 Haziran 2020 Cumartesi günü yeniden kapılarını açacak. Kırsaldaki yerel üreticinin desteklenmesi ve kentlinin güvenilir, sağlıklı ve ucuz gıdayla buluşması için 2 ayrı noktada açılan üretici pazarları, İzmir’in dört bir yanından gelecek tarımsal kalkınma kooperatifleri, kadın kooperatifleri ve kadın üreticilerin ürünlerini tüketiciyle 08.00 ile 19.00 saatleri arasında buluşturmaya devam edecek.

İZMİR ÜRETİCİ PAZARLARINDA SALGIN KURALLARI GEÇERLİ

İzmir Kültürpark ve Kadifekale üretici pazarlarında İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilim Kurulu’nun aldığı salgın kararları geçerli olacak. Bu kararlara göre, pazarların çevresi kapatılacak, giriş çıkışlar kontrollü şekilde yapılacak. Pazar girişlerine el dezenfektanları yerleştirilecek. Tezgah açan üreticiler ateş ölçümü yapılarak pazar alanına alınacak ve kişisel hijyenle ilgili koruyucu önlemleri almaları sağlanacak. Pazar girişlerinde maske kontrolü yapılacak ve maskesi olmayanlara maske verilecek. Tezgah aralıkları ise sosyal mesafe kurallarına göre belirlenecek.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:51
Güneş 08:17
Öğle 13:28
İkindi 16:07
Akşam 18:30
Yatsı 19:50