İzmir Karşıyaka Bostanlı İskelesi müze olarak tasarlandı

İzmir Yaşar Üniversitesi öğrencileri Karşıyaka Bostanlı Feribot İskelesi’ni müze olarak yeniden tasarladı.

İzmir 24.06.2019, 16:44 28.06.2019, 14:12
İzmir Karşıyaka Bostanlı İskelesi müze olarak tasarlandı

İzmir Yaşar Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Öğrencileri, binlerce İzmirlinin kullandığı Bostanlı Feribot İskelesi’ni interaktif çağdaş bir müze olarak yeniden tasarladı. Müzede, sanattan kent tarihine, çizgi romandan sinema müzesine çeşitli tasarımlar ortaya çıktı.

ÖĞRENCİLER KARŞIYAKA BOSTANLI FERİBOT İSKELESİNİ MÜZE OLARAK TASARLADI

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, Yaşar Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 4. sınıf öğrencileri, bitirme projeleri için Bostanlı Feribot İskelesi’ni yeniden tasarladı. Binanın mevcut kullanımına ek olarak iskeleyi çağdaş bir müzeye dönüştüren öğrenciler, dönem boyunca iskelenin tasarımı için çalıştı. Çalışmanın sonucu olarak, Karşıyaka Bostanlı Feribot İskelesi için çağdaş sanattan kent tarihine, çizgi romandan sinema müzesine birbirinden farklı tasarımlar oluşturuldu.

İZMİR YAŞAR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİN TASARIMI İLGİLİLERLE DE PAYLAŞILACAK

İzmir Yaşar Üniversitesi öğrencilerinin tasarımlarının sergisi ise Mimarlar Odası’nın İzmir Mimarlık Merkezi’nde yapıldı. Öğrencilerin bitirme projelerinin yürütücüsü Doç. Dr. Zeynep Tuna Ultav, yapılan çalışmayla ilgili bilgi verdi. Bostanlı Feribot İskelesi’nin kültürel zenginliğimize ve kent kültürüne katkıda bulunabilecek bir müze olarak değerlendirilebileceği düşüncesiyle hareket ettiklerini söyleyen Ultav, öğrencilerin iskeleyi çağdaş işlevlerle canlandırdığını ve iç mekân tasarımı yaparak İzmir’e yeni bir kent mekânı ve kamusal alan kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Doç. Dr. Zeynep Tuna Ultav, öğrenciler tarafından yapılan tasarımları ilgilileri ile de paylaşacaklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?