İzmir Karşıyaka Şemikler Mahallesi’nde yıkım yapılırken hasar gören diğer bina mühürlendi

İzmir Karşıyaka Şemikler Mahallesi’nde ağır hasarlı bina yıkıldı. Yıkılırken yandaki 4 katlı binaya da zarar verdi. Zabıta, ilgili binayı da mühürledi.

İzmir 30.03.2021, 13:58
İzmir Karşıyaka Şemikler Mahallesi’nde yıkım yapılırken hasar gören diğer bina mühürlendi

Son dakika İzmir haberleri… İzmir’de, 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremde ağır hasar alan binaların yıkımına devam ediliyor. Karşıyaka ilçesine bağlı Şemikler Mahallesi'nde yıkımına geçen hafta başlanan Dostluk Sitesi'ndeki bir blokta çalışmalar dün de devam etmişti. Ekipler yıkım öncesi yan tarafta bulunan Nafi Cemal Apartman sakinlerinin tedbir amaçlı binayı boşaltmasını istemiş, yıkımına başlanılan 8 katlı bina çalışma esnasında büyük bir gürültüyle çökmüş ve yan tarafta bulunan binaya zarar vermişti. Yaşanan olayın ardından hasar gören apartmanın giriş kapısına zabıta tarafından mühür vurulmuştu.

Hasar gören bina havadan görüntülendi

Çöken binanın yan tarafta bulunan binaya verdiği hasar ise havadan görüntülendi. Görüntülerde; binanın 4 katının da bazı bölümlerinde yıkılmalar olduğu ve oluşan hasar gözlemlenirken, geniş bir güvenlik önleminin alındığı görüldü. Öte yandan, binadan kopan parçalar alanda çalışma yapan kepçenin üzerine düşmüş, kepçe molozlar altında kalırken, olayda operatörün yara almadığı öğrenilmişti. Ayrıca, gün içerisinde yetkililerce binada hasar tespit çalışmalarının gerçekleştirileceği ve ardından çöken ağır hasarlı binanın enkazının kaldırılacağı belirtildi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)