İzmir Karşıyaka’da banka kartlarını kopyalayan kuryelere operasyon

İzmir Karşıyaka’da banka ve kredi kartlarını kopyalayan ve ATM’lerden yüklü miktarlarda para çektiği tespit edilen 4 şüpheli yakalandı.

İzmir 09.11.2019, 19:12 09.11.2019, 19:12
İzmir Karşıyaka’da banka kartlarını kopyalayan kuryelere operasyon

İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Karşıyaka’da ikamet eden 6 vatandaştan, bilgileri ve rızaları dışında banka kartlarıyla para çekildiği ve işlem yapıldığı ihbarını alarak harekete geçti. Karşıyakalı 6 vatandaşın ortak alışveriş yaptığı yemek firmasından gönderilen kuryelerin üzerinde şüpheler yoğunlaştı ve inceleme başlatıldı.

KART BİLGİLERİNİ KOPYALAMIŞLAR

İncelemeyi derinleştiren İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, söz konusu kuryelerin, içerisine kart kopyalama düzeneği yerleştirilen sahte POS cihazları kullandığını ve kart bilgilerini bu yolla kopyaladığını belirledi. Kuryelerden birinin kart bilgilerini kullanarak, İzmir’de bulunan çeşitli ATM’lerden 12 bin 800 TL para çektiği bilgisine ulaşıldı.

2 KİŞİ CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Emniyet güçleri operasyonun düğmesine basarak, İzmir’de 3, İstanbul’da 1 adrese eş zamanlı baskınlar yaptı. Şüphelilerin kıskıvrak yakalandığı operasyonda, şüphelilerin evlerinde ve üzerlerinde, 4 telefon, 2 laptop, 7 sim kart, 2 hafıza kartı, 1 USB bellek, 1 CD, başkalarına ait nüfus cüzdanı fotokopileri, senet, farklı bankalara ait kartlar ve kartların manyetik şeritlerini okumaya yarayan cihaz ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler A.T.E, İ.G., Ö.F.T. ve M.O İzmir Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. A.T.E. ve M.O. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?