İzmir koronavirüs haritası belli oldu! İlçelere göre vaka sayısı belli mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'de koronavirüs vakalarının olduğu ilçelerin görselini paylaştı.

İzmir 07.04.2020, 21:03
İzmir koronavirüs haritası belli oldu! İlçelere göre vaka sayısı belli mi?

Türkiye'nin tüm illerinde koronavirüs vakalarının görülmesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerde ve ilçelerdeki vaka sayılarını ve vakaların hangi bölgelerde bulunduğunu basın toplantısında açıkladı. Bakan Koca, İzmir'de bin 105 vakanın bulunduğunu ifade ederken toplam 27 kişinin yaşamını yitirdiğini dile getirdi. Paylaşılan görsellerde, İzmir'de koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü bölgeler de paylaşıldı.

İZMİR KORONAVİRÜS HARİTASI! İLÇELERE GÖRE CORONAVİRÜS

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı paylaşımda, İzmir'de yoğunluk olarak Karşıyaka, Bornova, Konak, Balçova ve Narlıdere'de vakaların olduğu görüldü. Bunun yanı sıra Gaziemir'deki vakalar da dikkat çekti. İlçelerdeki yoğunluk paylaşılırken ilçelerdeki vaka sayısıyla ilgili ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bakan Koca, yaptığı açıklamada Türkiye'de bugün 20 bin 23 test yapıldığını ve 3 bin 892 kişide koronavirüs testinin pozitif çıktığını ifade etti. Bakan Koca, 76 kişinin de koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini dile getirdi. Koronavirüse yakalanan ve tedavi altına alınan 256 kişi ise tedavisi tamamlanarak taburcu oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?