İzmir Menderes Çile ve Urla Balıklıova orman yangını için ağaçlandırma çalışmaları

İzmir Menderes Çile ve Urla Balıklıova'da çıkan yangınlarda kül olan toplam 580 hektarlık alanda, ağaçlandırma çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İzmir 10.01.2022, 15:16
İzmir Menderes Çile ve Urla Balıklıova orman yangını için ağaçlandırma çalışmaları

Son dakika İzmir orman yangını haberleri… İzmir Menderes Çile ve Urla Balıklıova orman yangını için ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Gaziemir Orman İşletme Müdürlüğü görev alanı içinde Çile ve Balıklıova mevkilerinde çıkan orman yangınları sonrası ağaçlandırma çalışmaları aralıksız sürüyor. Çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Gaziemir Orman İşletme Müdürü Mehmet Çaprazlı; 2 Ağustos 2020 tarihinde Menderes'in Çile mahallesi yakınlarında çıkan yangında yanan 233 hektarlık orman alanında arazi hazırlığının tamamlandığını, Ocak ayı sonuna kadar kızılçam, servi ve akasya türlerinde 120 bin fidanın toprakla buluşturulup sahadan çıkılacağını söyledi .

İzmir Menderes Çile ve Urla Balıklıova orman yangını

Mehmet Çaprazlı, ayrıca 26 Ağustos 2021 tarihinde Urla'nın Balıklıova mevkiinde çıkan yangında yanan 347 hektar orman alanının da arazi hazırlığı çalışmalarının yüzde 80'lik kısmının tamamlandığını, Mart ayı sonuna kadar bölgenin tamamen ağaçlandırılacağını söyledi. Çaprazlı, Balıklıova'da yanan orman alanının deniz kenarında bir bölge olmasından dolayı sosyal medyada buralara otel ve yazlık yapılacak gibi söylemlere rastladıklarını bunun tamamen safsata ve art niyetli söylemler olduğunu söyledi. Çaprazlı; yanan orman alanlarının anayasal güvence altında olduğunu, her karışının yeniden ağaçlandırılacağını, Urla, Gümüldür ve Seferihisar'da yıllar önce yanan orman alanları Orman Genel Müdürlüğümüzce nasıl yeniden yeşil örtüsüne kavuşturulduysa bu bölgeyi de yeniden küllerinden yeşerteceklerini sözlerine ekledi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)