İzmir Ramazan pide fiyatları 2022 İzmir’de Ramazan pidesi ne kadar?

İzmir’de 350 gram Ramazan pidesi fiyatları 2022 detayları ortaya çıktı. İzmir’de Ramazan pidesi kaç TL ne kadar sorusu yanıt buldu.

İzmir 25.03.2022, 15:05
İzmir Ramazan pide fiyatları 2022 İzmir’de Ramazan pidesi ne kadar?

Son dakika İzmir haberleri.. İzmir Ramazan pide fiyatları 2022 ücreti açıklandı. İzmir’de Ramazan pidesi ne kadar kaç TL sorusu yanıt buldu. İzmir’de 350 gram Ramazan pidesi satış fiyatı ücreti merak ediliyor. Ramazan ayının ilk gününden itibaren geçerli olarak fiyatlar açıklandı.

İzmir Ramazan pide fiyatları 2022

İzmir Ramazan pide fiyatları 2022 ücreti 350 gram Ramazan pidesi 6 liradan satılacak. Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden olan pidenin fiyatı İzmir’de belirlendi. Bu sene 350 gram olarak belirlenen ramazan pidesi 6 liradan satışa sunulacak. Fiyatlar, Ramazan ayının ilk gününden (2 Nisan 2022 Cumartesi) itibaren geçerli olacak. Geçtiğimiz yıl 250 gram olarak satılan Ramazan pidesi, 3 TL olarak belirlenmişti.

İzmir’de Ramazan pidesi ne kadar kaç TL?

İzmir’de Ramazan pidesi 6 TL olarak belirlendi. İzmir'de, Ramazan ayı öncesinde pide fiyatları belirlenirken, 350 gramı 6 liradan satılacak olan Ramazan pidesi için fırıncıların mesaisi başlıyor. Susamlı ve yumurtalı 350 gramlık Ramazan pidesi, İzmir'de 6 liradan satışa çıkacak. İzmirli fırıncılar ve vatandaşlar da, yeni fiyat düzenlemesini değerlendirdi.

İzmir’de Ramazan pidesi fırıncı yorumları

Fatih Meral isimli fırıncı, "350 gram pidenin fiyatı 6 lira oldu. Pidelerimizi susamlı, çörek otlu, yumurtalı yapıyoruz. Vatandaşlar pide fiyatlarını soruyor. Pide konusu gündemde. Un fiyatlarını baz alırsak pidelerin 6 liradan daha fazla bir ücrete satılması lazım; ama yapacak bir şey yok. Vatandaşlar fiyatları normal karşılıyor. Neticede ham maddeler zam geldi." dedi.

Mustafa Dumrul isimli fırıncı ise "360 gram pideyi 6 liraya satıyoruz. Pidelerimizi yumurtalı ve susamlı olarak yapıyoruz. Bu fiyat, piyasa şartlarına göre normal. Ne pahalı ne de ucuz. Ramazan dışında da her gün burada pide üretimi yapıyoruz. Vatandaşlar alıyor. Pidelerimizde kaliteli un kullanıyoruz, yaparken özen gösteriyoruz. Pidenin yapımı daha fazla işçilik istiyor. Ramazan’ın da güzelliği var, özenle çalışıyoruz. Normalde günde 600 tane pide çıkarıyoruz; ama Ramazan aylarında günde 2 bin 500 tane pide çıkarıyoruz" diye konuştu.

İzmirli bir vatandaş, "Böyle giderse pide yiyemeyeceğiz gibi görünüyor. Herhalde bir pideyi bölüp birkaç gün idare edeceğiz ama fırıncılar da haklı" derken, bir başka vatandaş ise "Fiyatlar pahalı değil, normal. Fiyatlara zam geldiği için pideye de zam geldi" ifadelerini kullandı.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)