İzmir Tire Matyus Lütfü Paşa Hanı yanındaki işyeri çöktü

İzmir Tire’de Matyus ve Lütfü Paşa Hanı olarak bilinen hanın bitişiğindeki iş yeri büyük bir gürültüyle çöktü. Olayda herhangi bir yaralanma olmadığı öğrenildi.

İzmir 26.01.2022, 23:49
İzmir Tire Matyus Lütfü Paşa Hanı yanındaki işyeri çöktü

Son dakika İzmir Tire haberleri… İzmir Tire Matyus Lütfü Paşa Hanı yanındaki iş yeri çöktü. Edinilen bilgiye göre olay, akşam saatlerinde ilçenin en eski hanlarından birisi olan Matyus Hanı olarak da bilinen tarihi Lütfü Paşa Hanı’nın bitişiğindeki iş yerinde meydana geldi. Geçmiş dönemde dilekçe ve mektup yazma gibi hizmetlerin verildiği, bir süredir ise kullanılmadığı öğrenilen iş yeri büyük bir gürültüyle çöktü.

İzmir Tire Matyus Lütfü Paşa Hanı yanındaki işyeri çöktü

İzmir Tire Matyus ve Lütfü Paşa Hanı yanındaki işyerinin çökmesi çevre sakinlerinde paniğe neden olurken, vatandaşların ihbarı üzerine adrese polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Olayda herhangi bir yaralanma meydana gelmezken, yetkililer tarafından çevrede güvenlik önlemleri alındı.

Öte yandan, Lütfü Paşa Hanı’nda yapılması planlanan yenileme çalışması öncesi Akyol Caddesi kısmında kazı yapılmış ve tarihi dükkanların temel bağlantılarına rastlanınca çalışma durdurulmuştu. Bunun üzerine caddenin bir kısmı araç trafiğine kapatılmış, oldukça eski olan hanın yıkılma riskine karşı duvar boyunca çelik tellerle önlem alınmıştı.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)