İzmir Tire ve Bayındır ilçelerinin içme suyu hatları yenileniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 30 milyon liralık bir yatırımla Tire ve Bayındır ilçelerinin içme suyu şebekesini yenilemeye başladı.

İzmir 28.06.2020, 16:35
İzmir Tire ve Bayındır ilçelerinin içme suyu hatları yenileniyor

İzmir’in Tire ve Bayındır ilçelerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU Genel Müdürlüğü’nün hummalı bir çalışması var. İzmir’in tüm ilçelerinde su ve kanal altyapı çalışmaları yapan İZSU, Tire’nin 1985 yılından kalan ve yaz aylarında sık sık arızalanan içme suyu hatlarını yenilemeye başladı. Yenileme çalışmasının birinci etabı tamamlandı ve önümüzdeki günlerde ikinci etabı için çalışmalar başlayacak. Kaçaklara neden olan 100 kilometrelik şebeke hattının eski boruları, son teknolojiyle üretilen yeni borularla değiştirilecek.

TİRE VE BAYINDIR’A 30 MİLYON LİRALIK YATIRIM

İZSU yetkilileri, bu çalışmanın 2 yıl içinde tamamlanacağı, yenileme çalışmalarından sonra kaçak oranının ciddi şekilde azalacağını bildirdi. Ayrıca Tire ve Bayındır ilçelerinin kırsal yerleşim alanlarında sondaj kuyularının iletim hatlarında da çalışmalar yapılacak. Bayındır ilçesinin Yakacık, Pınarlı ve Buruncuk mahallelerinde içme suyu şebekeleri tamamen yenilenecek. Tüm bu çalışmalar 30 milyon liraya mal olacak.

Yorumlar (0)