İzmir Tiyatro Festivali 2022 İzmir Tiyatro Günleri başvuruları başladı

Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, bu yıldan itibaren “Hülya-Özdemir Nutku” adıyla yapılacak. 27 Mart-7 Mayıs tarihleri arasında 40’ıncı kez düzenlenecek festival için başvurular başladı.

İzmir 08.01.2022, 19:21
İzmir Tiyatro Festivali 2022 İzmir Tiyatro Günleri başvuruları başladı

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Tiyatro Festivali 2022 İzmir Tiyatro Günleri başvuruları başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 39’uncusu dijital olarak yapılan Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, bu yıl tiyatronun ruhuna uygun şekilde seyircisiyle sahnelerde buluşuyor. 40’ıncı kez düzenlenecek etkinliğe 15 Şubat’a kadar başvuru yapılabilecek.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde başlayıp 7 Mayıs’a kadar sürecek 2022 İzmir Tiyatro Festivali’ne katılmak isteyen tiyatro gruplarının “izmir.art” üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Festivale 2021’de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından seyirciyle buluşturulmamış ulusal ve uluslararası oyunlar ve performanslar ile başvurulabilecek. Elden veya posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecek.

İzmir Tiyatro Festivali 2022 İzmir Tiyatro Günleri

Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri’ni 2021’de hayatını kaybeden tiyatro araştırmacısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İzBBŞT) Danışma Kurulu Üyesi ve Sanat İletişim Direktörü Prof. Dr. Hülya Nutku ile 2019’da yaşamını yitiren tiyatrocu, şair ve yazar Prof. Dr. Özdemir Nutku’nun anısını yaşatmak üzere “Hülya-Özdemir Nutku” İzmir Tiyatro Festivali adıyla düzenleyecek.

İzmir Tiyatro Festivali 2022 jürisi

Festivalin jüri üyeleri;

  • Müjdat Gezen,
  • Şehir Tiyatroları Sanat İletişim Direktörü ve Dramaturg Eren Aysan,
  • Akademisyenler Dr. Sibel Erdenk ve Dr. Ceren Olpak,
  • Devlet Tiyatrosu sanatçısı Özkan Gezgin,
  • Emekli Devlet Tiyatrosu sanatçısı Tomris Çetinel,
  • İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay,
  • Kültür ve Sanat Dairesi Başkanı Kadir Efe Oruç
  • Şehir Tiyatroları Şube Müdürü Özkan Ataklı’dan oluşuyor.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)