İzmir Urla Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Gençtürk korona virüsü kurbanı

Urla Devlet Hastanesi’nde korona virüs tedavisi gören İzmir Urla Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Gençtürk yaşamını yitirdi.

İzmir 08.02.2021, 12:49
İzmir Urla Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Gençtürk korona virüsü kurbanı

Son Dakika İzmir haberleri… İzmir Urla Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Gençtürk (60), korona virüsüne yakalanmıştı. Urla Devlet Hastanesinde tedavi gören Gençtürk'ten acı haber geldi. Zerrin Gençtürk, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Gençtük'ün ölümü ailesini ve sevenlerini üzüntüye boğdu.

Zerrin Gençtürk kimdir?

Bornova Belediyesi’nde uzun yıllar başkan yardımcılığı yapan Zerrin Gençtürk, Bornova eski Belediye Başkanı Aysel Bayraktar döneminde, genç yaşta göreve başladı. Cengiz Bulut’un başkanlığı döneminde Altındağ’da görevlendirildi. Sırrı Aydoğan döneminde yeniden aynı görev verildi. İmar ve planlama gibi kritik müdürlükleri uzun yıllar yönetti. Zerrin Gençtürk, Bornova’da kısa süre başkanlık yapan Aziz Kocaoğlu ile eski Belediye Başkanları Kamil Okyay Sındır ve Olgun Atilla döneminde de aynı görevleri sürdürdü. Yeni dönemde emekliliğini istedi. Daha sonra ise Urla Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)