İzmir Yeni Foça gece pazarına yoğun ilgi

İzmir Foça’da el emeği ürünlerin satışa sunulduğu gece pazarı yoğun ilgi görüyor.

İzmir 22.06.2019, 18:34 28.06.2019, 14:19
İzmir Yeni Foça gece pazarına yoğun ilgi

İzmir Yeni Foça’da gece pazarı geleneği sürüyor. 18 yıldır açılan Yeni Foça Gece Pazarı, Ege Bölgesi’nden ve gezmek için bölgeye gelenlerden yoğun ilgi görüyor.

YENİ FOÇA GECE PAZARI 18 YILDIR KURULUYOR

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, 18 yıldır kurulan Yeni Foça Gece Pazarı’nda el emeği çantalar, takılar, sanat eserleri ve her türlü el örgüsü giyecekler müşterilerini bekliyor. Sadece bu ürünlerin yer almadığı Yeni Foça Gece Pazarı’nda geniş yelpazede ürünler var.

YENİ FOÇA GECE PAZARI’NDA EL EMEĞİ ÜRÜNLER

Yeni Foça Gece Pazarı’nda Emekli Tarih Öğretmeni Nilgün Karadayı ve Gönül Costa da el emeği ürünlerini satışa sunuyor. Üniversitede okuyan çocuklarına destek olmak için satış yaptığını söyleyen Nilgün Karadayı, el emeği ile yaptıkları ürünlerden elde edilen gelirlerin eğitim ihtiyaçlarına aktarıldığını söylüyor.

USTALARDAN KİREMİTTEN MASK YAPIMI TÜYOLARI

El emeği ürünler hakkında ve kiremitten mask yapımı hakkında da bilgiler veren Gönül Costa ve Nilgün Karadayı, mask için ürünü verniklediklerini ve istedikleri resmi kiremidin doğallığı ile buluşturduklarını söyledi. Eski çatı kiremitlerini topladıklarını ya da satın aldıklarını söyleyen ikili, aldıkları bu kiremitleri temizleyerek astar çektiklerini, gerekli işlemlerin ardından sanatlarını ortaya koyduklarını söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?