İzmir’de iyilik seferberliği çocukları sevindirdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Abla-Ağabey-Kardeş projesi İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin desteği ile devam ediyor.

İzmir 15.06.2020, 12:34
İzmir’de iyilik seferberliği çocukları sevindirdi

İzmir’de dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara destek olunması için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Abla-Ağabey-Kardeş projesi dijital ortama da taşındı. İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin dijital ortam girişimlerine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar ve Göztepe Spor Kulübü futbolcuları destek verdi. 10-13 yaş aralığındaki çocuklara moral vermek ve yalnız olmadıklarını hissettirmek isteyen Başkan Soyer, Rektör Aşkar ve Göztepeli futbolcular çektikleri özel videoları çocuklara iletti.

İZMİR’DE ÇOCUKLAR İÇİN İYİLİK SEFERBERLİĞİ

2007 yılından bu güne sürdürülen Abla-Ağabey-Kardeş projesinin salgın nedeniyle durmasını istemeyen İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri İzmirli çocuklar için harekete geçti. 30 gönüllü öğrenci, dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukların kendini geliştirmesi, eğitim döneminde onlara yardımcı olunması için projeyi devam ettirdi ve çocuklarla online platformda buluştu. Göztepe’de forma giyen Serdar Gürler, Halil Akbunar, Berkan Emir ve Soner Aydoğdu da 15’er saniyelik videolar hazırlayarak çocuklara sürpriz yaptı. Proje İzmir Ekonomi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selin Türkel’in koordinatörlüğünde yürütüldü. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, çocukların isimlerini tek tek söyleyerek özel videolar hazırladı. Mesajları dinleyen çocukların büyük sevinç yaşadığı görüldü.

Yorumlar (0)