İzmir’de kar yağacak mı ne zaman yağacak İzmir kar yağan yerler ilçeler İzmir’de kar yağışı var mı?

İzmir’e kar yağar mı 2022, İzmir’de kar yağan ilçeler son dakika Bergama Ödemiş Kiraz Kemalpaşa Bornova, İzmir kar yağışı ne zaman, İzmir’e kar yağacak mı soruları yanıt buldu.

İzmir 22.01.2022, 01:25
İzmir’de kar yağacak mı ne zaman yağacak İzmir kar yağan yerler ilçeler İzmir’de kar yağışı var mı?

Son dakika İzmir kar yağışı haberleri… İzmir’de kar yağacak mı, İzmir’e kar ne zaman yağacak sorularının yanıtları araştırılıyor. İzmir kar yağan yerler ve İzmir’de kar yağan ilçeler merak ediliyor. İzmir’de kar yağışı var mı sorusunun yanıtı ortaya çıktı. İzmir’de akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış ve kentin yüksek bölgelerinde beklenen kar yağışı nedeniyle çeşitli önlemler alındı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bağlı İZSU, İtfaiye, Fen İşleri, İZBETON ve Park Bahçeler Dairesi’ne bağlı birimler, İzmir’de sağanak yağış ve kar yağışına karşı makine, ekipman, araç ve personeli ile 24 saat görev yapmaya hazır.

İzmir’de kar yağacak mı ne zaman yağacak?

İzmir’de bugün ve önümüzdeki günlerde kar yağacak. İzmir’de kar Ocak ayının son haftasında da yüksek kesimlerde devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü’nün bu akşam saatlerinden itibaren beklenen sağanak yağış ve Bergama, Ödemiş, Kiraz, Kemalpaşa, Bornova’nın yüksek kesimlerinde etkili olacak kar yağışı uyarısı üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi de tüm birimleriyle teyakkuza geçti.

İzmir kar yağan yerler ilçeler

İzmir’de kar yağan yerler ilçeler ortaya çıktı. İzmir Bergama, Ödemiş, Kiraz, Kemalpaşa ve Bornova ilçelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı var. Kiraz ve Kemalpaşa’nın yüksek köylerinde kapanan yolları açan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, ihtiyaç olan bölgelerde çalışmalara ara vermeden devam edecek.

Yaya ve araçların yol güvenliğinin sağlanması, ulaşım yollarının sürekli açık tutulabilmesi amacı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, cumartesi günü öğleden sonra beklenen kar yağışı ve buzlanma riskine karşı 24 saat hizmet esasına göre çalışacak.

Ekipler, İzmir genelinde kar ve buzlanma riski ile mücadele kapsamında;

  • 10 kar küreme ve tuzlama aracı,
  • 22 adet greyder,
  • 38 traktör kepçe,
  • 7 loder,
  • 9 mini loder,
  • 57 kamyon,
  • 45 hizmet aracı,
  • 4 nakil tırı,
  • 2 çekici kamyon
  • 480 personelle şehrin farklı noktalarında hazır bekleyecek.

İzmir’de kar yağışı var mı?

İzmir’de Cumartesi günü öğleden sonra kar yağışı var. Kiraz, Kemalpaşa ve Ödemiş ilçelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışının devam ettiği bilgisi paylaşıldı. Bergama ve Bornova ilçelerinde ise öğleden sonra kar yağışının başlayacağı meteoroloji tarafından açıklandı.

İZSU Genel Müdürlüğü hem merkezde hem de ilçelerde su, dere taşkınlarına karşı yaklaşık 500 iş makinası, 900 personelle kent genelinde görev yapacak. Alt geçitlerde su birikmelerine karşı pompalar hazır durumda olacak.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı, 30 ilçede 57 itfaiye istasyonu, 360 personel (bir vardiyada) ve 255 araçla görev yapacak. Su baskınlarına karşı 280 adet motopomp, 141 adet mobil jeneratör hazır bekleyecek. 14 itfaiye istasyonunda konuşlanan AKS Arama kurtarma ve Sağlık ekipleri trafik kazaları başta olmak üzere, ağaç devrilmesi, çatı, tabela uçması, mahsur kalma ve canlı kurtarma olaylarına karşı hazır olacak. Su baskını riski olan alt geçitlerde büyük su çekme pompaları yüklü araçlar ile mobil bekleme ekipleri oluşturuldu.

İzmir’de hangi ilçelere nerelere kar yağacak?

21, 22 ve 23 Ocak tarihlerinde Ödemiş Bozdağ, Kemalpaşa, Kiraz gibi ilçelerde meydana gelmesi beklenen kar yağışı nedeniyle de İtfaiye Dairesi Başkanlığı gerekli önlemleri aldı. Ödemiş’te ve Kemalpaşa bölgesi Spil Dağı’nda “Dağda Arama Kurtarma” ekipleri görev alacak. Ekipler Ödemiş Bozdağ bölgesinde yoğun kar yağışı nedeniyle dağda mahsur kalma, buzlanmaya bağlı olası trafik kazası gibi olaylara müdahale edecek. Bu bölgede İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın tam donanımlı kurtarma aracı da görev yapacak.

Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı da muhtemel bir fırtınada devrilebilecek ağaçlara karşı nöbetçi ekip sayısını artırdı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’nın yaklaşık 200 personeli de yaşanabilecek olumsuzluklarda vatandaşlara yardımcı olabilmek için görev yapacak. Yurttaşlar acil taleplerini, Hemşehri İletişim Merkezi'nin (HİM) 444 40 35 nolu telefonu veya @izmirhim twitter hesabından 24 saat iletebilecek.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)