İzmir’de Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için tüm hazırlıklar tamam

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için 257 bin 994 maske dağıtacak ve sınav günü sıkı tedbirler alacak.

İzmir 10.06.2020, 15:16
İzmir’de Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için tüm hazırlıklar tamam

8. sınıf öğrencileri 20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) girecekler. Salgın nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan tedbirler İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanacak. İzmir’in 30 ilçesinde bulunan 641 okulda 69 bin 416 öğrenci LGS’ye girecek. Sınav için 4 bin 929 salon kullanılacak. Salonlarda öğrencilerin sosyal mesafe kuralarına göre oturtulacağı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca salgın nedeniyle 257 bin 994 maske ve 6 bin 440 siperlik dağıtılacak. Öğrencilerin ve gözetmenlerin sağlığının korunması için LGS’nin yapılacağı salonlar bin 935 litre dezenfektanla temizlendi ve okullara toplam 6 bin 442 litre el dezenfektanı konuldu.

İZMİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖMER YAHŞİ'DEN AÇIKLAMA

İzmir’de yapılacak LGS hakkında açıklama yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, tüm okullarda hazırlıkların tamamlandığını, sınav binaları ve salonların sterilize edilerek maske ve el dezenfektanları temininin tamamlandığını dile getirdi. Salonların sosyal mesafeye uygun olarak düzenlendiğini söyleyen İl Müdürü Yahşi, süreci başından sonuna kadar büyük bir hassasiyetle takip ettiklerini kaydetti.

Yorumlar (0)