İzmir’de normalleşme süreci ile ilk nikahlar kıyıldı

İzmir’in Konak ilçesinde normalleşme sürecinde ilk nikahlar kıyıldı ve nikah salonlarında salgın önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

İzmir 17.06.2020, 16:19
İzmir’de normalleşme süreci ile ilk nikahlar kıyıldı

Salgın nedeniyle kapalı olan nikah salonları İzmir’de yeniden açılmaya başladı. Konak ilçesinde, kontrollü normalleşme süreci ile çiftlerin nikahları kıyılıyor. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda hareket eden Konak Belediyesi, nikah salonlarında virüsün yayılmasının önüne geçmek için önlemlerini üst seviyeye çıkardı. Nikah salonlarına gelen konuklar sosyal mesafeye göre içeri alınıyor ve salon girişinde yer alan dezenfeksiyon noktasında ellerini dezenfekte ederek içeri girebiliyorlar. Salon girişinde gelin ve damat başta olmak üzere tüm konukların ateş ölçümleri de yapılıyor ve gelenler maskeli olarak salona kabul girebiliyor.

TOPLU FOTOĞRAF ÇEKİMİ VE TAKI TÖRENİ YOK

İzmir’de yapılan nikah törenlerinde salona kabul edilecek konuk sayısı ise sosyal mesafe kuralarına göre belirleniyor. Nikah töreni ayakta yapılıyor ve elle temasın önüne geçilmesi için toplu fotoğraf çekimi ve takı töreninin yapılmasına izin verilmiyor. Takı takmak isteyen konuklar için nikah salonunda takı kutusu bulunuyor. Salgın sürecinde nikahlarını ertelemek durumunda kalan çiftler, nikahlarının hayallerindeki gibi olmadığını ancak her şeyin başının sağlık olduğunu, önemli olanın sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir yaşam sürmek olduğunu dile getirdiler.

Yorumlar (0)
17°
açık
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 05:33
Güneş 06:54
Öğle 13:08
İkindi 16:33
Akşam 19:13
Yatsı 20:29