İzmir’in plajlarına yeni cankurtaranlar geliyor

İzmir plajlarında cankurtaran olmak için kurs alan 21 kişi belgesini aldı. Bu hafta 29 kişi daha eğitimlerini tamamlayıp cankurtaran belgesi alacak.

İzmir 29.06.2020, 14:45
İzmir’in plajlarına yeni cankurtaranlar geliyor

İzmir’de Mavi Bayrak Koordinasyon Birimi’ni kuran ve mavi bayraklı plaj sayısını arttırma hedefini uygulamaya koyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, güvenilir plajlar hedefi doğrultusunda cankurtaran kurslarına başladı. Cankurtaran eğitimlerinde başarılı olan kişiler Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’ndan onaylı olacak Gümüş Cankurtaran Belgesi’ni alacak. Eğitimlerin başladığı ilk hafta 21 kişi cankurtaran belgesi almaya hak kazandı. İkinci grupta yer alan 29 kişi ise bu hafta eğitimlerini tamamlayarak belgesini almaya hak kazanacak.

İZMİR’DE CANKURTARAN SAYISI ARTACAK

İzmir’deki plajlarda görev yapacak cankurtaranlar hem teorik eğitim alıyor, hem de su uygulamalarına katılıyor. Cankurtaran adayları ayrıca salgın önlemleri ve uyulması gereken kurallar konusunda da uzmanlaşıyor. Güzelbahçe II. Liman Halk Plajı’nda cankurtaran kursu veren Çisil Kuşku, İzmir’de yetersiz olan cankurtaran sayısını arttırmak için çalıştıklarını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mavi Bayrak Koordinasyon Birimi öncülüğünde İzmir’de 5 halk daha Mavi Bayraklı Plaj olmaya hak kazanmıştı.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:50
Güneş 08:15
Öğle 13:29
İkindi 16:09
Akşam 18:32
Yatsı 19:52