İZTO heyeti Tunç Soyer’e İzmir dosyası sundu

Mahmut Özgener başkanlığındaki İZTO heyeti Tunç Soyer’i ziyaret ederek İzmir’in sorunlarının derlendiği dosyayı verdi.

İzmir 09.07.2019, 15:25 09.07.2019, 15:46
İZTO heyeti Tunç Soyer’e İzmir dosyası sundu

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti. Ziyaret, İZTO heyeti ile birlikte gerçekleşti ve Mahmut Özgener, Tunç Soyer’e, İzmir ile ilgili sorunların ve taleplerin olduğu, 76 sayfadan oluşan dosyayı sundu. Ellerine ulaşan dosyadan memnun olduğunu dile getiren Başkan Tunç Soyer, Ağustos ayında sorunların çözümü için harekete geçeceklerini kaydetti.

İZMİR ADINA VERİMLİ TOPLANTI

İzmir Ticaret Odası (İZTO) heyeti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile İzmir’in sorunları başlığıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Konak’ta bir araya gelen Tunç Soyer ve Mahmut Özgener’e, İZTO heyeti ve Büyükşehir yetkilileri de eşlik etti. İzmir Ticaret Odası’na bağlı meslek komitelerinin hazırladığı ve İzmir ile ilgili sorunların, öneri ve taleplerin olduğu dosyayı Başkan Tunç Soyer’e veren Özgener, İzmir’in sorunlarının çözümü ve hazırladıkları önerileri iletmek için Tunç Soyer ile buluştuklarını, İzmir adına verimli geçen toplantıdan dolayı Soyer’e teşekkür ettiğini söyledi.

SORUNLAR ORTAK AKILLA ÇÖZÜLECEK

İZTO’ya bağlı komitelerin hazırladığı İzmir dosyasından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dosya üzerinde detaylı bir inceleme yapacağını, önümüzdeki aydan itibaren meslek komiteleri ile bir araya gelerek, sorunları detaylandırarak masaya yatıracaklarını dile getirdi. İZTO heyetinin ilettiği sorunların çözülemez olmadığını söyleyen Başkan Soyer, ortak akılla ve gelen önerilerle sorunların aşılacağını, toplantının çok verimli geçtiğini ve en kısa zamanda çözümlerin üretilmeye başlanacağını söyledi.

KÜLTÜRPARK, KEMERALTI VE FUAR İZMİR

İZTO heyeti tarafından Başkan Tunç Soyer’e iletilen İzmir dosyasında, Kültürpark’ın İzmir’e yeniden kazandırılması, Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda turizmin canlanması, İZFAŞ tarafından düzenlenen fuarların ortak akılla yürütülmesi, Fuar İzmir’de kongre merkezi açılması, İzmir trafiğinin çözümü ile ilgili projeler ve kentsel dönüşüm projeleri gibi önemli konular var. İzmir adına çok önemli olan toplantıda, İZTO heyetinin öncelikli olarak Başkan Tunç Soyer’e ilettiği konular da vardı. Alsancak Limanı’nın RoRo gemilerine yeniden açılması, Gıda Çarşısı’nda güvenlik ve yapısal sorunların giderilmesi, Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın belirli saatlerde trafiğe açılması ve Sebze ve Meyve Hali’ne gelenler için otopark yapılması İZTO heyetinin ilettiği öncelikli sorunlar oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?