Kahraman Şehidin adı İzmir Foça’daki parka verildi

İzmir Foça Belediyesi, Şehit Astsubay Uğur Görkem Harmankaya’nın adını, Foça İlçe Jandarma Komutanlığı yanındaki parka verdi.

İzmir 11.06.2020, 12:44
Kahraman Şehidin adı İzmir Foça’daki parka verildi

Niğde Demirkazık Dağı’nda mahsur kalan yaralı bir dağcıyı kurtarma görevinde şehit olan Astsubay Uğur Görkem Harmankaya’nın adı, İzmir Foça İlçe Jandarma Komutanlığı yanında bulunan parka verildi. Yapılan sade törende konuşan Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, aziz şehidimiz Hava Teknik Astsubay Üstçavuş Uğur Görkem Harmankaya’yı her zaman hatırlayacaklarını söyledi. Kozbeyli’de yapımına destek verdikleri şehit kütüphanesi ve kahramanlar anıtında şehitlerimizin anılarına saygı sunmak için ellerinden geldiği kadar gayret içinde olduklarını söyleyen Başkan Gürbüz, şehidin ailesine, bir evlatları olarak her zaman yanlarında olacağını sözünü verdiğini söyledi ve tüm şehitlerime rahmet diledi.

UĞUR GÖRKEM HARMANKAYA’NIN HAYATI

Şehit Astsubay Uğur Görkem Harmankaya Parkı’nın açılışına, Foça Kaymakamı Ali Çetin, Garnizon Komutanı, Foça Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, şehidin ailesi, Foça İlçe Emniyet Müdürü ve yerel yetkililer ile CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz ve yönetimi de katıldı. 28 Mart 1989 tarihinde İzmir’in Konak ilçesinde doğan ve ilk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamlayan Uğur Görkem Harmankaya 2006 yılında Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu sınavını kazandı ve askerlik yaşamına başladı. Birçok şehirde görevlerde bulunan Uğur Görkem Harmankaya, 8 Haziran 2019 tarihinde Niğde Demirkazık Dağı’nda mahsur kalan yaralı bir dağcıyı kurtarma görevinde şehit oldu. Uğur Görkem Harmankaya evli ve bir kız çocuğu babasıydı.

Yorumlar (0)
-1°
açık
Namaz Vakti 19 Ocak 2021
İmsak 06:53
Güneş 08:19
Öğle 13:27
İkindi 16:03
Akşam 18:25
Yatsı 19:46