Karabağlar Yeşilyurt Kültür Merkezi’ne Mustafa Necati’nin ismi verilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Karabağlar Yeşilyurt semtinde yaptığı kültür merkezine Atatürk’ün yol arkadaşı olan İzmirli Mustafa Necati’nin ismi verilecek.

İzmir 29.06.2020, 15:00
Karabağlar Yeşilyurt Kültür Merkezi’ne Mustafa Necati’nin ismi verilecek

İzmir’in Karabağlar ilçesi Yeşilyurt semtinde yeni bir kültür merkezi inşa eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, merkeze Cumhuriyet’in simge isimleri arasında yer alan Mustafa Necati’nin ismini verecek. Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın düşünce ve yol arkadaşı olan Mustafa Necati’nin adını doğduğu şehir olan İzmir’de yaşatmak istediklerini dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, merkezin tamamlandığında İzmir’in kültürel altyapısına önemli bir katkı sağlayacağını kaydetti.

MUSTAFA NECATİ’NİN İSMİ İZMİR’DE YAŞATILACAK

Mustafa Necati Kültür Merkezi’nin yakın zamanda hizmete alınması planlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, önemli bir tesise önemli bir kişinin ismini verdiklerini söyledi. İzmir’de doğan, Milli Mücadele ve Cumhuriyet döneminde büyük hizmetlerde bulunan Mustafa Necati’nin adının bir kültür merkezine çok yakışacağını kaydeden Başkan Soyer, Atatürk’le birlikte çağdaş Türkiye’nin temellerini atan, erken yaşta hayatını kaybetmesine rağmen ardında büyük eserler bırakan Mustafa Necati’nin adının kültür merkezinde yaşatılacağını ifade etti. Karabağlar ilçesi Yeşilyurt semtinde yapımı devam eden kültür merkezinde 153 araç kapasiteli kapalı otopark, 306 kişi kapasiteli salon, fuaye ve sergi alanı, seminer salonu, atölyeler, kafeterya, park, meydan ve çocuk oyun alanı ile açık sinema alanı yer alacak.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:51
Güneş 08:16
Öğle 13:28
İkindi 16:08
Akşam 18:31
Yatsı 19:51