Karşıyaka Belediyesi öğrenci bursu için başvurular başladı

Karşıyaka Belediyesinin bin 100 öğrenciye vereceği burs için başvurular, 20 Eylül'de sona erecek.

İzmir 12.09.2019, 11:33 12.09.2019, 11:43
Karşıyaka Belediyesi öğrenci bursu için başvurular başladı

Karşıyaka Belediyesi öğrenci bursu... İzmir'in Karşıyaka Belediyesi, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine burs verme kararı aldı.Toplamda bin 100 öğrenciye verilecek burslara başvurular, 20 Eylül Cuma günü sona erecek. Bursa başvurmak isteyen aileler, Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvurabilecek.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ ÖĞRENCİ BURSU

Karşıyaka Belediyesinin vereceği burstan yararlanmak isteyen kişilerin başvuruları tamamlandıktan sonra bir dizi araştırma yapılacak. Bu araştırmada başvuran kişilerin ailesinin ekonomik durumu belirlenecek. Ayrıca başvuran kişilerin Karşıyaka'da ikamet edip etmediği tespit edilecek. Burs almaya hak kazanan öğrenciler, 8 ay boyunca burs alacak. Burs miktarı ilkokul ve ortaokul öğrencileri için aylık 75 TL, lise öğrencileri için ise 100 TL olacak.

KARABURUN BELEDİYESİ ÖĞRENCİ BURSU

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, yaptığı açıklamada burs yardımıyla birlikte fırsat eşitliği sağlamaya çalıştıklarına dikkat çekti. Burs konusunda bilgi almak isteyen vatandaşlar, 339-40-81 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?