Kemalpaşa’da AKP’li Başkan’dan CHP’li Başkan’a tepki

İzmir Kemalpaşa’da AKP İlçe Başkanı Demirtaş, CHP Belediye Başkanı Karakayalı’ya tepki gösterdi.

İzmir 13.06.2019, 20:03 28.06.2019, 16:21
Kemalpaşa’da AKP’li Başkan’dan CHP’li Başkan’a tepki

İzmir Kemalpaşa’da 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’nin adayı olan ve başkan seçilen Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’ya önerge tepkisi geldi. AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, Başkan Karakayalı tarafından yerel seçimler öncesinde verilen vaatlerin yerine getirilmediğini, Kemalpaşa Belediye Meclisi’nde ise kendileri ve MHP’li üyeler tarafından verilen önergelerin oylamaya sunulmadan reddedildiğini iddia ederek bu durumun Kemalpaşa’ya zarar verdiğini söyledi.

KEMALPAŞA BELEDİYE BAŞKANI RIDVAN KARAKAYALI HAKKINDA İDDİALAR

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, CHP Adayı Karakayalı’nın yerel seçim öncesi belediyeye 5 bin kişi alacağı yönünde vaatlerde bulunduğunu, Kemalpaşa Belediyesi’ni ise Kemalpaşalılar ile birlikte yönetme sözünü verdiğini söyleyerek, bu vaatlere uyulmadığını iddia etti.

AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş

KEMALPAŞA BELEDİYESİ’NDE İŞTEN ÇIKARTILAN PERSONELLER

Kemalpaşa Belediyesi’nin bazı ihalelerinin Kemalpaşalı firmalar yerine dışarıdan bazı firmalara verildiğini iddia eden AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, Kemalpaşa Belediyesi’ne ise Kemalpaşalı olmayan personellerin alındığını ifade etti. Kemalpaşa Belediyesi’nde işten çıkarmaların da yapıldığını söyleyen Başkan Demirtaş, bayramdan hemen önce 15 personelin işten çıkarıldığını, işten çıkarmaların devam edeceği yönünde bilgiler aldıklarını ve toplam 170 kadar personelin de görevine son verileceğini iddia etti.

KEMALPAŞA BELEDİYE MECLİSİ’NİN İŞLEVSİZ OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Kemalpaşa Belediye Meclisi’nin de işlevinin olmadığını ifade eden AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın çalışmaları aksattığını iddia etti. Cumhur İttifakı üyeleri AKP’li ve MHP’li Meclis Üyeleri tarafından verilen önergelerin Başkan Karakayalı tarafından hukuka aykırı şekilde oylamaya sunulmadan reddedildiğini iddia eden Başkan Demirtaş, meclis çalışmalarının engellendiğini söyledi. Başkan Demirtaş, bundan sonra da Rıdvan Karakayalı’nın davranışlarının takipçisi olacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)
34°
açık
Namaz Vakti 11 Ağustos 2020
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:22
İkindi 17:09
Akşam 20:18
Yatsı 21:45