Midilli - Dikili feribot seferleri, esnafın yüzünü güldürdü

Midilli Adası ile Dikili arasında yapılan feribot seferleri, turizmi canlandırırken esnafın da yüzünü güldürdü.

İzmir 09.07.2019, 23:37 09.07.2019, 23:37
Midilli - Dikili feribot seferleri, esnafın yüzünü güldürdü

Geçtiğimiz hafta ilk seferini yapan ve Yunanların büyük ilgi gösterdiği Midilli Adası - Dikili seferlerinin ikincisi bugün yapıldı. Her hafta salı günü gerçekleştirilen seferler, Dikili esnafının yüzünü güldürdü. Bölgeyi ekonomik olarak canlandırması hedeflenen ve Dikili - Midilli Adası arasında da kısa süre içinde başlaması beklenen seferler, iki yakada bulunan insanların da kaynaşmasını sağlıyor.

PASAPORT KONTROLÜNDEN GEÇTİLER

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; sabah saatlerinde Midilli Adası'ndan hareket eden ve Dikili'ye gelen kafile, 83 Yunan turistten oluştu. Feribottan inen turistler, önce pasaport kontrolünden geçti. Pasaport kontrollerinde herhangi bir problem çıkmazken Yunan turistlerin büyük bölümü Dikili Salı Pazarı'na gitti. Yunan turistlerin büyük bölümü Dikili'de kalacağını, yaklaşık 20 kişilik grubun da İzmir'e gideceğini söyledi. Turistlerin küçük bir bölümü ise Bergama ve Aliağa'ya doğru hareket etti.

ESNAF FERİBOT SEFERLERİNDEN MEMNUN

Bölge esnafı, feribot seferlerinin başlamasının kendilerini ekonomik olarak rahatlattığını ve turizmin bu sayede canlandığını dile getirdi. Turistlerin kendilerinden alışveriş yaptığını ifade eden esnaflar, Midilli - Dikili seferlerini olumlu karşıladıklarını söyledi. Günübirlik şekilde seyahat eden Yunan turistler, akşam saatlerinde Midilli Adası'na hareket eden feribota binerek evlerine döndü.

SEFERLERİN ARTMASI BEKLENİYOR

Midilli Adası'nda 100 bine yakın Yunan yaşarken seferlerin sıklaşmasıyla birlikte Dikili'de turizmin hareketlenmesi ve esnafın ekonomik olarak kalkınması bekleniyor. Midilli ile Dikili arasında yapılan seferler, Salı günleri Midilli'den saat 09.00'da başlıyor ve feribot 18.00'de Dikili'den dönüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?