Son Dakika İzmir fırtına kabusu geri döndü, vapur seferleri iptal edildi

İzmir’de etkisini gösteren fırtına nedeniyle bazı ilçelerde ağaçlar devrildi, kırılan bazı ağaçlar ise park halinde duran araçların üzerine düştü. Vapur seferli iptal edildi.

İzmir 16.02.2021, 15:58
Son Dakika İzmir fırtına kabusu geri döndü, vapur seferleri iptal edildi

Son Dakika İzmir haberleri… İzmir’de etkili olan fırtına hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kent genelinde sabah saatlerinde itibaren başlayan fırtınanın hızı yer yer 80 kilometreye kadar çıktı. Çiğli ilçesinde de kuvvetli fırtına sebebiyle bazı ağlar köklerinden sökülürken, bazı ağaçlar da kırılarak altında park halinde bulunan arabaların üzerine devrildi. Bayraklı ilçesinde park halinde duran 2 aracın üzerine kuvvetli fırtınaya dayanamayan duvar devrildi, araçlarda maddi hasar meydana geldi. Konak ilçesinde Kordonboyu’nda vatandaşlar fırtına nedeniyle yürümekte zorluk çekerken, sürücüler araçlarını kontrol etmekte zorluk yaşadı. Fırtınanın etkisiyle İzmir Körfezinde dalgaların boyu 2 metreyi geçti.

Son Dakika İzmir’de vapur seferleri fırtına nedeniyle iptal edildi

İzmir’de kuvvetli fırtına deniz ulaşımını da etkiledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait İZDENİZ’den yapılan açıklamada saat 15.15 itibariyle tüm yolcu gemisi seferlerinin şiddetli rüzgar nedeniyle geçici olarak iptal edildiği açıklandı. Aynı açıklamada araba vapuru seferlerinin ise devam ettiği ifade edildi.

Son Dakika İzmir

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)