Son Dakika İzmir kar yağışı 2021 ne zaman, İzmir’de kar yağan yerler, kar yağacak mı 2021?

İzmir’de son dakika kar yağışı detayları ortaya çıktı. 16 Şubat Salı, 17 Şubat Çarşamba ve 18 Şubat 2021 Perşembe kar yağacak mı sorusu yanıt buldu.

İzmir 16.02.2021, 14:58
Son Dakika İzmir kar yağışı 2021 ne zaman, İzmir’de kar yağan yerler, kar yağacak mı 2021?

Son Dakika İzmir kar yağışı 2021 ne zaman sorusu yanıt buldu. İzmir’de kar yağan yerler, İzmir kar yağacak mı 2021 sorusu cevaplandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden paylaşılan bilgiye göre, Çeşme yarımadasında kuvvetli esmeye başlayacak rüzgarın, fırtınaya dönüşmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgarın bir süre etkili olacağı da kaydediliyor. İzmir’in merkez ilçelerinde ve diğer ilçelerinde kar yağışının beklendiği de meteoroloji tarafından paylaşılan bilgiler arasında yer aldı. Vatandaşların kar yağışına karşı tedbirli olması da istendi. Gelen son dakika bilgilerine göre de İzmir’in yüksek kesimlerine yeniden kar yağışı başladı. Ödemiş ilçelerinde yaylalar kar altında kaldı. Ödemiş Bozdağlar ve Aydın Dağları üzerindeki yaylalar ve mahalleler kar yağışından nasibini aldı. Belediye ekipleri ise ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklara karşı teyakkuz halinde bulunuyor ve yollarda temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Son Dakika İzmir kar yağışı 2021 ne zaman?

Son Dakika İzmir kar yağışı 2021 bugün başladı. Ödemiş’te yüksek rakımlı bölgelerde iki gündür etkili olan kar yağışı sonrası karla mücadele ekipleri alarma geçti. Gölcük Yaylası, Bozdağ, Tekke, Ovacık, Subatan Yaylası, Artıcak, Horzum ve Çamyayla’daki yollarda kar küreme ve buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışması başlatıldı. Gece saatlerinde de çalışmalarını sürdüren ekipler, Tekke-Kırkoluk Mevkii bağlantı yolunda kalan bir TIR sürücüsünün yardımına koştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de Aydın Dağları üzerindeki Ovacık Yaylası’nda kar temizliği yaptığı ilçede ulaşıma kapalı yol bulunmuyor. Kış mücadelesinin yanı sıra yaylalardaki sevimli dostları da unutmayan ekipler, mama takviyesi yapıyor.

İzmir’e kar yağacak mı 2021?

Meteorolojiden paylaşılan bilgiye göre İzmir’in yüksek kesimlerine ve iç kesimlerine bugün ve yarın kar yağacak. İzmir’in merkez ilçelerine de kar yağışı bekleniyor. İzmir Valiliği de soğuk havalarla ilgili bir açıklama yaptı ve zirai don tehlikesine dikkat çekti. İzmir genelinde 19 Şubat Cuma günü gece yarısına kadar kıyı kesimlerde hafif, iç kesimlerinde orta, yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğini bu nedenle de başta çiftçiler olmak üzere tüm vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği uyarısında bulunuldu. Son hava tahminlerine göre Aliağa’da 17 Şubat Çarşamba ve 18 Şubat Perşembe günlerinde hava sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşecek. Aliağa’da havanın sıfır dereceye kadar düşmesi zirai don tehlikesi oluştururken soğuk havanın hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

İzmir kar yağışı 2021

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (1)
weeeeew 11 ay önce
izmirde yani ordu caddesindeyim fakat hiç kar yamıyo izmirde kar yağsın hep karı göremiyom lanet olsun izmiiiiiirr