Tarık Ünlüoğlu neden öldü?

İzmirli usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu, akciğer kanserinden dolayı yaşamını yitirdi.

İzmir 01.10.2019, 19:42 01.10.2019, 19:54
Tarık Ünlüoğlu neden öldü?

1957 İzmir doğumlu tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Tarık Ünlüoğlu Akciğer kanserinden dolayı hayata gözlerini yumdu.

TARIK ÜNLÜOĞLU NEDEN ÖLDÜ?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ünal Kaplan karakterini oynayan usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. 61 yaşında yaşamını yitiren oyuncu, akciğer problemi nedeniyle hastaneye kaldırılmış, tedavisi bir süredir devam ediyordu. Kurtlar Vadisi dizisinde Testere Necmi karakterini, Eyvah Eyvah filminde Edremit karakterine hayat veren oyuncu, son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol alıyordu. Tarık Ünlüoğlu’nun doktoru, yaptığı açıklamada usta oyuncunun 1 yıldan uzun süredir akciğer kanseri ile mücadele ettiğini dile getirdi.

Tarık Ünlüoğlu

1 YILDAN UZUN SÜREDİR TEDAVİ GÖRÜYORDU

Tarık Ünlüoğlu’nun ölümü hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulunan doktoru, 1 yıldan uzun süredir tedavisi süren Ünlüoğlu’nun akciğerlerinde tümör olduğunu, usta oyuncuya tüm tedavilerin uygulandığını ve hastalıkla savaştıklarını söyledi. Ünlüoğlu’nun solunum sıkıntısı yaşadığını söyleyen doktoru, solunum probleminin artmasından ve akciğer kanserinden dolayı Ünlüoğlu’nun yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Tarık Ünlüoğlu

AKCİĞER KANSERİ TEDAVİYE KARŞI DİRENÇ KAZANIYOR

Kanser hastalığının uygulanan tedaviye karşı direnç kazanabildiğini, bu yüzden tedavileri değiştirdiklerini, farklı tedavilerle hastalıkla savaşmayı sürdürdüklerini söyleyen Tarık Ünlüoğlu’nun doktoru, bu savaşa rağmen direnci kıramadıklarını dile getirdi. Dün akşam Ünlüoğlu’nun tekrar hastaneye geldiğini, belli aralıklarla Ünlüoğlu’nun hastaneye gelerek yattığını söyleyen doktoru, dün akşam da nefes darlığı şikâyetiyle gelindiğini, nefesi rahatlatmak için çalıştıklarını, sabah saatlerinde ise daha da ağırlaştığını ve tedaviye yanıt vermediğini kaydetti.

Tarık Ünlüoğlu

NEFES DARLIĞI SÜRECİN HABERCİSİ OLDU

Bu şekilde bir riskin her zaman olduğunu söyleyen Tarık Ünlüoğlu’nun doktoru, özellikle son dönemde nefes darlığının artmasının sürecin habercisi olduğunu, Ünlüoğlu’nun ve kendilerinin son ana kadar mücadeleyi bırakmadığını, bugün ise usta oyuncuyu kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?