Torbalı'da Tepeköy ve Dirmil mahallesinde seçimler iptal edildi

İzmir'in Torbalı ilçesinde, Tepeköy ve Dirmil mahallelerinde muhtarlık seçimleri iptal edildi. Seçimler yeniden yapılacak.

İzmir 08.07.2019, 13:44 08.07.2019, 13:45
Torbalı'da Tepeköy ve Dirmil mahallesinde seçimler iptal edildi

İlçe Seçim Kurulu'ndan Torbalı'daki iki mahalleye seçim iptali... Torbalı'nın Tepeköy ve Dirmil mahallelerinde, muhtarların aldıkları adli cezalar nedeniyle seçim iptal edildi. 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Tepeköy Mahallesi'nde muhtar seçilen Tamer Tünelli ve Dirmil'de muhtar seçilen Mustafa İçöz, kararın ardından tazbatalarını İlçe Seçim Kurulu'na teslim etti. Yapılan çalışma sonunda bu iki mahallede seçimin yeniden yapılmasına karar verildi. İlçe genelinde ise 7 aza, çeşitli sebeplerle görevinden alındı. İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; muhtarlar, alınan kararın ardından büyük üzüntü yaşarken muhtarların görevden alınma sebebinin, yol yapımı sırasında zeytin ağaçlarına zarar vermesi olduğu ifade edildi.

TEPEKÖY VE DİRMİL'DE SEÇİM 7 HAZİRAN 2020'DE

İptal edilen Tepeköy ve Dirmil mahallelerindeki seçimler, 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Seçimlere kadar muhtarlıklarla imza yetkileri, 1. sırada bulunan azalarda olacak. Muhtarlığı düşen Tepeköy Mahallesi Muhtarı Tamer Tünelli, önceki seçimde de muhtarlık görevini yürütmüştü.

TORBALI'DA CHP KAZANMIŞTI

Torbalı'da yapılan seçimleri, Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ramazan İsmail Uygur kazanmıştı. Uygur, oyların yüzde 52,49'unu alarak Torbalı Belediye Başkanı seçilmişti. Ak Parti adayı Adnan Yaşar Görmez ise oyların yüzde 45,20'sini alarak seçimde 2. olmuştu. Torbalı'da Saadet Partisi yüzde 0,90, DSP 0,63, Vatan Partisi 0,29, Bağımsız Türkiye Partisi ise 0,18 oy almıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?