Tunç Soyer: Yöneticiler hesap verebilir noktada durmalı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, doğayı korumak ve doğayla uyumlu bir yaşam sürmenin birinci öncelikleri olduğunu dile getirdi.

İzmir 11.06.2020, 12:25
Tunç Soyer: Yöneticiler hesap verebilir noktada durmalı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Kent Konseyi’nin düzenlediği toplantıda konuştu. Salgın sürecinin tüm dünyaya önemli mesajlar verdiğini kaydeden Başkan Soyer, pandeminin 2 konuda ders verdiğini dile getirdi. Doğayı korumak ve doğayla uyumlu bir yaşam sürmenin birinci önceliklerini olduğunu kaydeden Başkan Soyer, bir diğerinin ise şeffaflık ve katılımcılık olduğunu ifade etti.

YÖNETİCİLER HESAP VEREBİLİR OLMALI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yöneticilerin hesap verebilir bir noktada durarak katılımcılığın önünü açması durumunda, büyük krizlerde de başarılı olacağını söyledi. Salgın döneminde İzmir’de kriz belediyeciliğini uygulamaya koyduklarını ve ortak akılla hareket ederek çalıştıklarını söyleyen Başkan Soyer, İzmir’de kriz yönetimi üst kurulu oluşturduklarını, ayrıca bilim kurulu ile her pazartesi toplandıklarını ve sorunlarla nasıl başa çıkılacağının belirlendiğini söyledi. Ortak akıl vurgusu yapan Başkan Soyer ortak akılın ve paydaşlığın çoğalması ile çözümlerin daha güçlü, kapsayıcı ve doğru olduğunu dile getirdi.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:54
Güneş 08:20
Öğle 13:26
İkindi 16:01
Akşam 18:23
Yatsı 19:44