Tunç Soyer’den İzmir Valisine heyet eleştirisi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in sorunlarını Ankara’da dile getirmek üzere oluşturulan heyete dahil edilmemesini eleştirdi.

İzmir 11.01.2022, 15:32
Tunç Soyer’den İzmir Valisine heyet eleştirisi

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Valisi ve iş dünyasının temsilcilerinin bulunduğu heyette İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının da olması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Soyer, kendisinin İzmir’de yüzde 58 oyla seçildiğini hatırlattı ve tüm İzmirlilerin hakkını görevinin sonuna kadar korumaya devam edeceğini söyledi.

Tunç Soyer’den İzmir Valisine heyet eleştirisi

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ocak ayı toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in sorunlarına yönelik bakanlıklarla görüşmek üzere geçen hafta Ankara'ya giden heyete davet edilmemesiyle ilgili sitemini dile getirdi. Soyer, “İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası başkanları, Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekilleri Ankara'ya bir çıkarma yaptı. İzmir'in birçok talebini ilgili bakanlıklarda dile getirdiler. Bununla iftihar ediyoruz. İzmir'in haklarını bakanlıklar nezdinde talep etmek güzel bir girişim. Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger'i de götürmüşler. İzmir Valisi, hepimizin valisi. Gönül isterdi ki 'Arkadaşlar, lojistik alanını konuşmaya gidiyoruz. Organize sanayi bölgelerini konuşmaya gidiyoruz. Bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı neden yok' demesini beklerdim. Bakanlarımızın da 'Arkadaşlar bana geliyorsunuz ama acaba bu konularda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ne düşünüyor?' demesini beklerdim. Bunlar olmadı, iyi olmadı. Ama ben şunu söylemek isterim;  yüzde 58 oyla seçilmiş İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, bugün doğan bebekten, en yaşlı ninelerimize, dedelerimize kadar hepsinin hakkını görevimin son anına kadar korumaya devam edeceğim" dedi.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)