Yeniden Sinematek 2019 İzmir gösterimi Ekim'de devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yeniden Sinematek Günleri 2019 Ekim ayı gösterimi yeni filmlerle devam ediyor.

İzmir 05.10.2019, 12:55 05.10.2019, 12:57
Yeniden Sinematek 2019 İzmir gösterimi Ekim'de devam ediyor

İzmir Yeniden Sinematek 2019 Ekim ayı programında yepyeni filmler var. “İzmir Beyazperdede” temasıyla gerçekleşen Ekim ayı Yeniden Sinematek gösteriminde İzmir’in konu edildiği veya İzmir’de geçen filmler yer alıyor. Bu ay Atıf Yılmaz, Kartal Tibet, Can Kılcıoğlu ve Emre Yeksan filmleri var. Yeşilçam’ın unutulmaz eserleri bu ay da ücretsiz olarak seyirciyle buluşacak. Film gösterimleri, Konak’ta bulunan Kültürpark İzmir Sanat’ta, Selçuk, Aliağa ve Seferihisar ilçelerinde oynatılacak.

TAÇSIZ KRAL FİLMİ

Yeniden Sinematek 2019 İzmir’de Ekim ayında ilk gösterim 4 Ekim Cuma günü, saat 20.00’de Taçsız Kral filmi ile yapıldı. İzmir Sanat’ta gösterime giren Taçsız Kral filmi Karşıyaka Çiftefırtınalar Mahallesi’nde çekildi. Efsane futbolcu Metin Oktay’ın konu edildiği film, Oktay’ın yükseliş öyküsünü anlatıyor. Filmin başrolünde Metin Oktay’ın kendisi oynuyor. Filmin diğer oyuncuları arasında ise Erol Taş, Ayten Gökçer, Ajda Pekkan ve Gönül Yazar gibi usta oyuncu ve sanatçılar var. Taçsız Kral filmi 8 Ekim Salı günü, saat 20.00’de İzmir Büyükşehir Belediyesi Selçuk Kültür Merkezi’nde, 9 Ekim Çarşamba günü saat 20.00’de Seferihisar Kültür Merkezi Çağan Irmak Salonu’nda gösterime girecek.

KOLTUK BELASI FİLMİ

Kartal Tibet’in yönettiği Koltuk Belası 1990 yılında çekildi. Aziz Nesin’in romanından uyarlanan film, İzmir’in bir sahil kasabasında geçiyor. Filmin konusunda, bir kasabada belediye başkanları göreve gelmelerinden kısa süre sonra çıldırıp akıl hastanesine kapatılıyor. Belediye çalışan Zühtü Kaya göreve getiriliyor ve ilginç olaylar gelişmeye başlıyor. Senaryosunu Erdoğan Tünaş’ın yazdığı Koltuk Belası filminin başrolünde Kemal Sunal oynuyor. Filmin diğer oyuncuları arasında Sema Çeyrekbaşı, Gökhan Mete ve Berna Laçin var. Koltuk Belası filmi 11 Ekim Cuma günü saat 20.00’de Kültürpark İzmir Sanat’ta Büyük Salon’da gösterilecek.

KARNAVAL FİLMİ

İzmir’in Urla ilçesinde çekilen filmin gösterim yeri ve ayrıntıları şöyle;

  • 18 Ekim Cuma, saat 20.00: Kültürpark İzmir Sanat Büyük Salon
  • 22 Ekim Salı, saat 20.00: İzmir Büyükşehir Belediyesi Selçuk Kültür Merkezi
  • 22 Ekim Salı, saat 20.00: İzmir Büyükşehir Belediyesi Aliağa Kültür Merkezi
  • 23 Ekim Çarşamba, saat 20.00: İzmir Büyükşehir Belediyesi Seferihisar Kültür Merkezi Çağan Irmak Salonu

KÖRFEZ FİLMİ

İzmir Alsancak, Karşıyaka, Göztepe, Çiğli, Bayraklı ve Kadifekale’de geçen filmin gösterim yeri ve ayrıntıları şöyle;

  • 25 Ekim Cuma, saat 20.00: Kültürpark İzmir Sanat Büyük Salon
Yorumlar (0)