Son dakika İzmir haberleri… İzmir'de metreküp su fiyatı 2024 açıklaması İZSU’dan geldi. İZSU’dan yapılan açıklamada, bazı sosyal medya ve basın organlarının "30 büyükşehrin su fiyatları açıklandı" başlığıyla yayımladığı iddiaların doğru olmadığı kaydedildi. Vatandaşların doğru bilgiye "İZSU Kurumsal" sayfasından ulaşabileceğinin belirtildiği açıklamada, "İzmir’de 1 metreküp mesken su fiyatı 33.13 TL değil, 22.09 TL’dir. Dolayısıyla haberde belirtilen İzmir su fiyatları gerçeği yansıtmamaktadır." ifadelerine yer verildi.

İzmir'de metreküp su fiyatı 2024 açıklaması

İZSU Genel Müdürlüğü, İzmirlilere fatura kalemlerinin neden ve nasıl oluştuğu konusunda daha fazla bilgi sağlayarak, mali şeffaflığı artırmayı amaçlıyor. Bu tür bir şeffaflık, vatandaşların ödediği faturaların hangi hizmetleri kapsadığını ve bu hizmetlere ilişkin maliyetlerin nasıl oluştuğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olması açısından önem arz ediyor.

İzmir metreküp su fiyatı 2024

İZSU faturalarına ilçe belediyelerine gelir olarak yansıtılan ve her ilçe belediyesinde farklı bir tutar olan ancak su tüketiminden bağımsız fatura başına 98,88 TL tutarına kadar çıkabilen İlçe Belediyesi Katı Atık Bedeli, 2,30 TL tutarında Çevre Temizlik vergisi, 21,50 TL’lik Evsel Katı Atık Toplama, Taşıma ve Bertaraf Bedeli yansıtılıyor.   İZSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada bu bedelin İZSU’ya herhangi bir katkısı olmadığı vurgulandı. Açıklamada ayrıca, faturadaki su bedeline yüzde 1, atık su bedeline ise yüzde 10 tutarında KDV uygulanacağı belirtilerek, toplanan bedellerin İZSU Genel Müdürlüğünün gelir hanesine kaydedilmediğine de dikkat çekildi.

İzmir Buca Onat Tüneli ne zaman açılacak sorusu yanıt buldu İzmir Buca Onat Tüneli ne zaman açılacak sorusu yanıt buldu