Futbolcu Jadon Sancho’nun hayatı, biyografi bilgileri ve futbol kariyerine dair detaylar merak ediliyor. Jadon Sancho hangi takımda oynuyor, Jadon Sancho hangi takımlarda oynadı, Jadon Sancho kaç gol attı, Jadon Sancho aslen nereli? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Tam adı Jadon Malik Sancho olan ve 25 Mart 2000 tarihinde İngiltere’nin Camberwell şehrinde dünyaya gelen futbolcu 1,80 cm boyundadır. Premier League takımlarından Manchester United'tan kiralık olarak Borussia Dortmund'ta ve İngiltere millî futbol takımında kanat pozisyonunda oynayan İngiliz futbolcudur.

Jadon Sancho Watford'a 7 yaşında katıldı, fakat Londra'dan kulüp akademisine ulaşımla ilgili sorunlar nedeniyle, Watford tarafından sağlanan konaklama biriminde kalmaya başladı. 11 yaşında Watford'da bulunan Harefield Academy okulunda okumaya başladı. Futbolcu Jadon Sancho kimdir nerelidir, oynadığı takımlar, nerede oynuyor, şu an hangi takımda oynuyor, hangi takımlarda oynadı, hangi takımdan geldi, futbol kariyeri boyunca kaç gol attı, toplam gol sayısı kaç, kaç golü var, forma numarası kaç, mevkisi nedir, maaşı ne kadar, futbol istatistikleri nedir sorularının yanıtları haberimizde betorro yer alıyor.

Marcel Sabitzer kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli hangi takımda oynuyor? Marcel Sabitzer kaç gol attı hangi takımlarda oynadı aslen nereli hangi takımda oynuyor?

Jadon Sancho aslen nereli?

Jadon Sancho aslen Trinidad ve Tobagoludur. Teke tek mücadelelerde oyun zekası, hızı ve çalımları kullanmasıyla tanınır. 2019 Kopa Trophy için ikinci oldu ve 2020 Golden Boy için 40 kişilik kısa listeye aday gösterildi. 23 Temmuz 2021'de 85 milyon euro bonservis bedeliyle Manchester United'a transfer oldu. Büyürken bir Chelsea hayranıydı Ronaldinho'yu ve Frank Lampard'ı kendine örnek aldı.

Jadon Sancho hangi takımda oynuyor?

Jadon Sancho Manchester United’tan kiralık olarak Borussia Dortmund takımında oynuyor. 31 Ağustos 2017'de Alman Bundesliga kulübü Borussia Dortmund’a 8 milyon £ civarında olduğu bildirilen bir ücret karşılığında transfer oldu. Kulüpteki ilk maçına 21 Ekim'de Eintracht Frankfurt karşısında çıktı. İlk profesyonel golünü 21 Nisan'da attı. 2021 yılında Manchester United’a transfer oldu. 2024 yılında Borussia Dortmund’a kiralandı.

Jadon Sancho kaç gol attı?

Jadon Sancho futbol kariyeri boyunca kulüp takımlarında 165 maçta 47 gol attı. Borussia Dortmund takımında 104 maçta 38 gol, Manchester United takımında 58 maçta 9 gol, Almanya milli takımında 9 maçta 7 gole imza attı. Son derece teknik, yaratıcı bir oyuncu olarak kabul edilen Sancho, bire bir durumlarda kurnazlığı ve rakibi yanıltan atakları ile tanınır. Dünyanın en iyi genç oyuncularından biri olarak tanımlanan futbolcu, kariyerine Borussia Dortmund’da betorro giriş devam ediyor.

Futbolcu Niklas Süle hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı aslen nereli? Futbolcu Niklas Süle hangi takımda oynuyor hangi takımlarda oynadı kaç gol attı aslen nereli?

Jadon Sancho hangi takımlarda oynadı?

  • 2007-2015 - Watford (altyapı)
  • 2015-2017 - Manchester City (altyapı)
  • 2015-2016 - İngiltere U-16
  • 2016-2017 - İngiltere U-17
  • 2017-2018 - İngiltere U-19
  • 2017 - Borussia Dortmund II
  • 2017-2021 - Borussia Dortmund
  • 2018 - İngiltere Milli Takımı
  • 2021 - Manchester United
  • 2024 - Borussia Dortmund (kiralık)

Marius Wolf kaç gol attı hangi takımda oynuyor aslen nereli hangi takımlarda oynadı? Marius Wolf kaç gol attı hangi takımda oynuyor aslen nereli hangi takımlarda oynadı?