James Bond serisinin önemli filmlerinden olan Spectre filmi televizyon ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Filmin yayın ve çekim ayrıntıları araştırılıyor. James Bond Spectre filmi ne zaman çekildi, James Bond Spectre filmi nerede çekildi, James Bond Spectre filmi hangi kanalda oynuyor ve James Bond Spectre filmi oyuncuları isimleri nedir sorularının yanıtları araştırılıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Monica Bellucci ve Ralph Fiennes gibi dünyaca ünlü oyuncular rol alıyor.

James Bond Spectre filminde Bond'un geçmişiyle ilgili şifreli bir mesaj ortaya çıkıyor ve onu gizli bir örgütü açığa çıkarmaya zorluyor. M ise gizli servisi bir arada tutmak için politik güçlere karşı savaş veriyor. Ünlü ajan James Bond, Spectre adlı örgütün ardındaki korkunç gerçeğe yavaş yavaş yaklaşıyor.

James Bond Spectre filminin yönetmen koltuğunda ünlü yönetmen Sam Mendes oturuyor. Filmin senaryosunu John Logan, Neal Purvis, Robert Wade ve Jez Butterworth yazdı. Yapımcıları Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli olan, müziklerini Thomas Newman’ın hazırladığı film Eon Productions tarafından tutarbet çekildi. Gerilim, dram, aksiyon ve macera türleri ile çekilen Spectre filmi 148 dakika sürüyor. James Bond Spectre filmi kaç yılında çekildi, çekildiği yer, çekim yeri, hangi ülkede çekildi, hangi kanalda oynuyor ve oyuncu kadrosu karakterleri sorularının cevapları haberimizde yer alıyor.

James Bond Spectre filmi ne zaman çekildi?

James Bond Spectre filmi 2015 yılında çekildi. Film 26 Ekim 2015’te İngiltere’de, 6 Kasım 2015 tarihinde ise Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girdi. 250 milyon dolar dev bütçe ile çekilen yapım toplamda 880 milyon dolar hasılat elde etti. Türkiye’de vizyonda kaldığı süre boyunca 614 bin 444 kişi tarafından izlendi ve toplam 8 milyon 231 bin 360 TL gişe hasılatı topladı. James Bond: Skyfall filminin devam filmi olarak çekilen yapımın, Ölmek İçin Zaman Yok adını taşıyan bir devam filmi de çekilmiştir.

James Bond Spectre filmi nerede çekildi?

James Bond Spectre filmi İngiltere, İtalya, Avusturya ve Meksika’da çekildi. Filmin çekimleri Avusturya’da başladı. Avusturya Sölden, İngiltere Londra, Meksika Mexico City ve İtalya Roma ile birlikte İngiltere’de bulunan Pinewood Stüdyolarında da çekim setleri tutarbet giriş kuruldu. Ayrıca filmin bazı sahneleri Fas’ta çekilmiştir. Bu çekimlerde kullanılan benzin ve patlayıcı miktarı Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiştir. James Bond Spectre filminin çekimleri 128 gün sürdü.

James Bond Spectre filmi hangi kanalda oynuyor?

James Bond Spectre filmi ATV kanalında oynuyor. Film 2 Ocak Pazartesi akşamı saat 22.20’de ATV ekranlarında başlayacak. Geçmişten gelen şifreli bir mesaj James Bond’u Mexico City’ye ve sonunda, kötü şöhretli bir suçlunun, yasaklı dulu, güzel Lucia Sciarra ile tanışacağı Roma’ya sürüklüyecek. Bond, sızdığı gizli bir toplantı sonucunda, Spectre olarak bilinen tekinsiz bir örgütün varlığını ortaya çıkartacak.

James Bond Spectre filmi oyuncuları isimleri

 • Daniel Craig - James Bond
 • Christoph Waltz - Ernst Stavro Blofeld
 • Léa Seydoux - Dr. Madeleine Swann
 • Ben Whishaw - Q
 • Naomie Harris - Eve Moneypenny
 • Dave Bautista - Bay Hinx
 • Andrew Scott - Max Denbigh
 • Monica Bellucci - Lucia Sciarra
 • Ralph Fiennes - M
 • Rory Kinnear - Bill Tanner
 • Jesper Christensen - Bay White
 • Alessandro Cremona - Marco Sciarra
 • Judi Dench - Olivia Mansfield