Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer’in hayatı, yaşamı ve biyografi bilgileri merak ediliyor. Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer kimdir nerelidir, Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer aslen nereli, Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer kaç yaşında ve Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer kitapları nedir sorularının yanıtları ortaya çıktı. Jeoloji, Hidrojeoloji, Mühendislik jeolojisi, Jeoteknik ve Jeoçevre konularında araştırmacı, tasarımcı, danışman ve eğitimci olan Prof. Dr. İlyas Yılmazer 1952 yılında Sinop’ta dünyaya geldi.

46 yıllık iş yaşamının ilk 3 yılında Tarım Bakanlığı’nda çalışan ve daha sonra 10 yıl boyunca ODTÜ’de akademisyen olarak görev yapan Prof. Dr. İlyas Yılmazer, Atılım Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi’nde de dersler verdi. 2003 ve 2007 yılları arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Uygulamalı Jeoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yapan Prof. Dr. İlyas Yılmazer, hidrojeolojik, jeoteknik, jeolojik ve jeoçevre konularında araştırmalarını devam ettiriyor. Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer hayatı, biyografi bilgileri, aslen nereli, memleketi, yaşı ve kitapları hakkındaki sorular xumabet yanıt buldu.

Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer kimdir nerelidir?

Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer Sinopludur. Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer, son 25 yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere ulusal ve uluslararası projelerde yol tüneli, enerji tüneli ve petrol ürünlerini saklama tünellerinin tasarım ve denetim işlerinde doğrudan yer aldı. Otuz bin sayfayı aşkın ulusal-uluslararası makale ve kitapların yazarı olan Yılmazer TMMOB – JMO Bilimsel Teknik Kurul Başkanı ve Onur Kurulu Üyeliği de yaptı. TMMOB – 36. Dönem Enerji Çalışma Gurubu (EMO), Ulaşım Çalışma Gurubu (İMO) ile Kentleşme ve Trafik Çalışma Gurubu (MMO) etkin üyeleri arasında xumabet giriş yer alıyor.

Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer aslen nereli?

Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer aslen Sinopludur. Uluslararası Jeoloji ve Çevre Sempozyumu (GEOENV  ‘97) genel sekreterliğini 1993’ten 1999 yılına kadar sürdürerek uluslararası bir görevi yerine getirmiştir. 1992 yılında Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği Jeoloji Mühendisleri Odası’ndan Altın Çekiç Ödülü’nü almıştır. Bu ödül, Dr. İlyas Yılmazer’e uluslararası projelerde, jeoloji mühendisliği ve jeoteknik konularda gösterdiği başarılardan dolayı o dönemin Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı (1992) Ersin Faralyalı tarafından verilmiştir.

Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer kaç yaşında?

1952 doğumlu olan Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer 71 yaşındadır. 1978 yılında Middle East Technical University’de eğitim gören ve birçok önemli projede görev alan Jeolog Prof. Dr. İlyas Yılmazer, televizyon ekranlarında deprem yorumları ile yer almaya devam etmektedir. İngilizce ve Arapça bilmektedir.