Johnny Guitar filmi televizyon ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Western filminin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Johnny Guitar filmi kaç yılında çekildi, Johnny Guitar filmi konusu ne, Johnny Guitar filmi hangi kanalda oynuyor, Johnny Guitar filmi oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrol oyuncuları arasında Joan Crawford, Sterling Hayden, Mercedes McCambridge ve Scott Brady var. Filmde, varoş, rüzgarlı bir Arizona’nın sığır yetiştirilen kasabasında, Vienna adında kasaba dışında bir bar sahibi, kasaba halkı ve sığır güdücüleriyle tartışmaya giriyor. Vienna, sığır güdücülerinin karşı olduğu barın yanındaki tren yolunu desteklemekle kalmayıp Dansçı Çocuk adında hırsız olduğu şüphelenilen çocukla da yatağını paylaşıyor. Vienna’nın eski sevgilisi silahlı soyguncu olan Johnny Guitar, Vienna’nın barına geliyor, Vienna’ya olan sevgisi tekrardan alevleniyor ve onu korumaya karar veriyor. Hayat onlar için artık çok rahattır. Ta ki Dansçı Çocuk ve çetesi kasaba bankasını soyana kadar. Filmde Dennis Hopper’ı 18 yaşında görüyoruz. Daha sonraki yıllar gerçek bir western klasiği olan Johnny Guitar müzikale uyarlandı ve 2004 yılında Broadway’de seyirci karşısına çıktı. Western Johnny Guitar filmi ne zaman çekildi, nerede çekildi, hikayesi, hangi kanalda oynuyor, oyuncu kadrosu karakterleri kim sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde takvimbet yer alıyor.

Affedilmeyen filmi ne zaman çekildi kaç yılında hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri Affedilmeyen filmi ne zaman çekildi kaç yılında hangi kanalda oynuyor oyuncuları isimleri

Johnny Guitar filmi kaç yılında çekildi?

Johnny Guitar filmi 1954 yılında çekildi. Western ve dram türlerinde çekilen film 27 Mayıs 1954 tarihinde gösterime girdi ve büyük ilgi gördü. Yönetmen koltuğunda Rebel Without A Case ve In A Lonely Place gibi başarılı yapımların yönetmenliği yapan Nicholas Ray’in oturduğu filmin başrolünde ise Klasik Hollywood’un bir numaralı güçlü kadın metaforu Joan Crowford’u izliyoruz. Roy Chanslor’ın romanından uyarlanan filmin uyarlama senaryosunu Philip Yordan yazdı. Filmin müziklerini Peggy Lee ve Victor Young hazırladı. Büyük hayranları arasında Fransız sinemasının iki devi Jean Luc Godard ve François Truffaut’un da bulunduğu Johnny Guitar, Truffaut’un deyişiyle, hayali kurulmuş bir peri masalı, halüsinatif bir Western klasiğidir. Filmle aynı adı taşıyan tema şarkısının en az film kadar sevildiğini de ekleyelim.

Johnny Guitar filmi konusu ne?

Johnny Guitar filminde, kasabanın bankası soyulunca, kasaba halkı Vienna’nın bu işte bir parmağı olduğunu düşünüyor. Sığır yetiştiricisi Vienna’dan nefret eden Emma Small liderliğinde bir heyet Vienna’nın barını baştan aşağı yakıyor. Vienna ve Johnny kendilerini bu adamlardan zor kurtarıyor ve Vienna’nın kasaba halkına karşı güçlü direnişi başlıyor. O güne kadar erkek hegemonyasındaki western dünyasında önemsiz figürler olarak ele alınan kadın profiline yaklaşımıyla western türünde küçük çaplı bir devrim yaratan Johnny Guitar filmi, duygusallığı ön planda tutuşuyla da türdeşlerine göre farklı bir yapıda seyrediyor.

Kasabadaki Yabancı filmi nerede çekildi oyuncuları isimleri ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor? Kasabadaki Yabancı filmi nerede çekildi oyuncuları isimleri ne zaman çekildi hangi kanalda oynuyor?

Johnny Guitar filmi hangi kanalda oynuyor?

Johnny Guitar filmi TV8 kanalında oynuyor. Film 11 Haziran Pazar günü saat 10.00’da ve aynı gün tekrar saat 17.15’te TV8 ekranlarında izleyicilerle buluşacak. TV8 kanalında her hafta sonu western ve kovboy filmleri izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Hollywood yapımı film 110 dakika sürüyor. Türkiye'de 20 Kasım 1956'da önce özgün adıyla gösterime giren ve ertesi yıl, 29 Mayıs 1957'de ise bu kez Dişi Kartal adıyla yeniden gösterime verilen film, ellili yıllarda ses getiren bir western filmi olmuştur.

Johnny Guitar şarkısını kim söylüyor?

Johnny Guitar filminde filmle aynı adı taşıyan tema şarkısı da yapımın kendisi kadar büyük bir üne kavuştu. Sözlerini Peggy Lee'nin yazdığı ve bestesi Victor Young'a ait olan Johnny Guitar şarkısını filmde Joan Crawford piyano başında söyler gibi yapmış, ama aslında şarkı Peggy Lee tarafından seslendirilmiştir. Johnny Guitar filmi, 2008 yılında Kongre Kütüphanesi tarafından kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine takvimbet giriş karar verilmiştir.

Yedi Silahşörler filmi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor 7 Silahşörler oyuncuları isimleri Yedi Silahşörler filmi kaç yılında çekildi hangi kanalda oynuyor 7 Silahşörler oyuncuları isimleri

Johnny Guitar filmi oyuncuları isimleri

 • Joan Crawford - Vienna
 • Sterling Hayden - Johnny Guitar (Johnny Logan)
 • Mercedes McCambridge - Emma Small
 • Scott Brady - The Dancin' Kid
 • Ward Bond - John McIvers
 • Ben Cooper - Turkey Ralston
 • Ernest Borgnine - Bart Lonergan
 • John Carradine - Old Tom
 • Royal Dano - Corey
 • Frank Ferguson - Marshal Williams
 • Paul Fix - Eddie
 • Rhys Williams - Mr. Andrews
 • Ian MacDonald - Pete
 • Robert Osterloh - Sam

Dünyayı Kurtaran Adam nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne oyuncuları isimleri Dünyayı Kurtaran Adam nerede çekildi kaç yılında çekildi konusu ne oyuncuları isimleri