Jurassic World Yıkılmış Krallık filmi televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşuyor. Orijinal adı Jurassic World: Fallen Kingdom olan filmin çekim ve yayın ayrıntıları merak ediliyor. Jurassic World Yıkılmış Krallık nerede çekildi, Jurassic World Yıkılmış Krallık hangi kanalda oynuyor, Jurassic World Yıkılmış Krallık ne zaman çekildi, Jurassic World Yıkılmış Krallık oyuncuları isimleri nedir? sorularının yanıtları ortaya çıktı. Filmin başrollerinde Owen Grady rolü ile Chris Pratt, Claire Dearing rolü ile Bryce Dallas Howard, Dr. Henry Wu rolü ile B. D. Wong rol alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Toby Jones, Rafe Spall, Justice Smith, Daniella Pineda, Ted Levine, Geraldine Chaplin ve James Cromwell rol alıyor. Filmde, tema parkı ve lüks tatil yeri Jurassic World dinozorlar tarafından yok edileli dört yıl olmuştur. Isla Nublar, hayatta kalan dinozorların ormanlarına sığındığı, insanlar tarafından terk edilmiş bir yer hâline gelmiştir. Adanın uykuda olan yanardağı harekete geçince, Owen ve Claire adada kalan dinozorların soyunun tükenmesini engellemek için bir kurtarma kampanyası başlatır. Owen, hala ormanın derinliklerinde kayıp olan öncü raptor Blue'yu bulmak ister, Claire ise bu yaratıklara saygı duyduğunu anlamıştır ve misyonunu yerine getirmeye kararlıdır. Jurassic World Yıkılmış Krallık (Jurassic World: Fallen Kingdom) filminin çekildiği yer, çekim yeri, nerede çekilmiştir, hangi kanalda oynuyor, kaç yılında çekildi, oyuncu kadrosu karakterleri kim, gişe hasılat bilgileri nedir sorularının yanıtları ve filme dair detaylar haberimizde betonred yer alıyor.

Muhteşem Gatsby filmi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu ne zaman çekildi konusu ne? Muhteşem Gatsby filmi hangi kanalda oynuyor oyuncu kadrosu ne zaman çekildi konusu ne?

Jurassic World Yıkılmış Krallık ne zaman çekildi?

Jurassic World Yıkılmış Krallık filmi 2018 yılında çekildi. Jurassic World: Fallen Kingdom filminin ilk gösterimi 7 Haziran 2018 tarihinde yapıldı ve 22 Haziran 2018’te vizyona girdi. Amerikan yapımı film 2 saat 8 dakika sürüyor. Filmin yönetmen koltuğunda J. A. Bayona oturuyor. Michael Crichton’in karakterlerinden uyarlanan filmin müziklerini Michael Giacchino hazırladı. Macera, bilimkurgu ve aksiyon türlerinde çekilen film, Jurassic World filminin devam filmi olarak çekilmiştir ve çok sevilen filmin Jurassic World: Hâkimiyet adında bir devam filmi de çekilmiştir.

Jurassic World Yıkılmış Krallık gişe hasılat bilgileri

Jurassic World Yıkılmış Krallık filmi 170 milyon dolar bütçe ile çekilmiştir. Dünya çapında 1.308.467.944 dolar hasılat elde etmiştir. Ülkemizde de vizyona giren ve 9 hafta vizyonda kalan Jurassic World: Fallen Kingdom filmi 908.140 kişi tarafından izlenmiş ve 12.670.942 TL gişe hasılatı elde etmiştir. Owen ve Claire patlamak üzere olan bir yanardağın bulunduğu Nublar Adası'ndaki dinozorları kurtarmak için zamanla yarışırken kendilerini hain bir planın ortasında buluyorlar.

Jack Reacher filmi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu konusu ne? Jack Reacher filmi hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi oyuncu kadrosu konusu ne?

Jurassic World Yıkılmış Krallık nerede çekildi?

Jurassic World Yıkılmış Krallık filmi Amerika Birleşik Devletleri’nin Hawaii eyaletinde çekildi. Filmin Hawaii çekimleri O'ahu ve Hauula bölgelerinde yapıldı. Ayrıca İngiltere’nin Northumberland, Buckinghamshire, Hampshire Londra bölgeleri ile İskoçya’nın Argyll bölgesinde de çekimler yapıldı. 27 Şubat 2017 tarihinde başlayan çekimler 8 Temmuz 2017 tarihinde sona erdi. Film, Jurassic World'ün dinozorlar tarafından yıkılmasının üzerinden dört yıl sonra, adada yanardağının harekete geçmesiyle Owen ve Claire'in dinozorları kurtarma çabasını konu ediniyor.

Jurassic World Yıkılmış Krallık hangi kanalda oynuyor?

Jurassic World Yıkılmış Krallık filmi Kanal D kanalında oynuyor. Film 20 Ağustos Pazar günü saat 20.00’de Kanal D ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.  Universal Pictures, Amblin Entertainment, The Kennedy/Marshall Company ve Legendary Entertainment tarafından çekilen film tüm dünyaya Universal Pictures tarafından dağıtılmıştır. Serinin beşinci filmi olan yapımın senaryosu Colin Trevorrow ve Derek Connolly tarafından yazılmıştır. Kanal D ekranlarında dünya sinemasından en popüler filmler yayınlanmaya betonred giriş devam ediyor.

Canavar Avcısı filmi hangi kanalda oynuyor nerede ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne? Canavar Avcısı filmi hangi kanalda oynuyor nerede ne zaman çekildi oyuncuları isimleri konusu ne?

Jurassic World Yıkılmış Krallık oyuncuları isimleri

  • Chris Pratt - Owen Grady
  • Bryce Dallas Howard - Claire Dearing
  • B. D. Wong - Dr. Henry Wu
  • Toby Jones
  • Rafe Spall
  • Justice Smith - Genç bir bilim insanı
  • Daniella Pineda
  • Ted Levine
  • Geraldine Chaplin
  • James Cromwell

Armageddon filmi oyuncu kadrosu hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi konusu ne? Armageddon filmi oyuncu kadrosu hangi kanalda oynuyor ne zaman çekildi konusu ne?